Polski Age of Conan dopiero w styczniu

Zła wiadomość dla wszystkich graczy niecierpliwie wypatrujących rodzimej edycji Age of Conan: Hyborian Adventures. Przedstawiciele firmy CD Projekt poinformowali, że premiera tytułu została przełożona o trzy miesiące i odbędzie się dopiero w styczniu 2009 roku.

Age of Conan: Hyborian Adventures to jeden z najpoważniejszych kandydatów do tytułu księcia wśród gier MMORPG (do pozycji World of Warcraft grze jeszcze bardzo daleko). Tytuł wydany na świecie, także w Polsce, w maju 2008 roku cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników. Firma CD Projekt już dawno oznajmiła, że przygotuje zlokalizowaną wersję tytułu. Gotowy produkt miał trafić na półki sklepowe w październiku tego roku.

Tak jednak się nie stanie. CD Projekt właśnie poinformował, że premiera całkowicie polskiego Age of Conan: Hyborian Adventures odbędzie się dopiero w styczniu 2009. Pełne wyjaśnienia przedstawicieli firmy zamieszczamy poniżej:

Pod koniec wakacji odwiedziliśmy norweskie biuro Funcomu. Zaprezentowano nam masę nowości i poprawek, które zostaną wprowadzone do końca roku. Samo uruchomienie gry w trybie DX10 robiło olbrzymie wrażenie, a był to dopiero początek długiej listy zmian. Wkrótce stało się dla nas jasne, że już za kilka miesięcy Age of Conan będzie inną, o wiele lepszą grą niż ta, która miała premierę w maju. Dla CD Projekt i Funcom nie była to łatwa decyzja z punktu widzenia biznesowego. Stwierdziliśmy jednak, że najważniejsi są gracze i ich punkt widzenia, dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć premierę w celu perfekcyjnego dopracowania gry." (Marcin Marzęcki, Dyrektor Marketingu CD Projekt)

Trzeba przyznać, że argument o "chęci jak najlepszego dopracowania gry", choć na pewno nie jest zbyt wyszukany, w przypadku Conana nie jest pozbawiony podstaw. Wiadomo, że już niedługo Funcom szykuje spore zmiany w grze, m.in. dodanie obsługi DX10 (różnica pomiędzy obiema wersjami w artykule: "Dodatek do Age of Conan w 2009. Zobacz różnicę pomiędzy DirectX 10 i 9"), zmiany w PvP, drzewkach talentów i umiejętności, wprowadzenie systemu, który utrudni zabijanie początkujących i wiele innych. Czy to wystarczy aby wynagrodzić fanom oczekiwanie na tytuł? CD Projekt twierdzi, że nie i zapowiada, że "szykuje również olbrzymią niespodziankę jeśli chodzi o abonament." Szczegóły zostaną ujawnione już wkrótce.

Sugerowana cena detaliczna edycji podstawowej wynosi 129,90 złotych a edycji kolekcjonerskiej 219,90 złotych.


Zobacz również