Polski Apple Online Store oficjalnie otwarty. Tanio nie jest...

Firma Apple poinformowała o uruchomieniu Apple Online Store w Polsce. Czy warto tam zajrzeć? Oczywiście! Czy warto tam kupować? To zależy tylko od Ciebie. W każdym razie tanio nie jest...

Dzięki nowej propozycji polscy amatorzy sprzętu (i nie tylko) z nadgryzionym jabłkiem na obudowie otrzymali możliwość jego zakupu bezpośrednio od Apple.

W sklepie, który dostępny jest pod tym adresem, można kupić m.in. komputery Mac, iPhone’y, iPady 2, całą masę różnych akcesoriów oraz oprogramowanie.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Recenzja: iPad mini 2021

Apple deklaruje, że przy zakupie na kwotę powyżej 500 złotych dostawa będzie bezpłatna. Kupując dowolnego iPada lub iPoda mamy też możliwość bezpłatnego wygrawerowania na jego obudowie dowolnej wiadomości (wystarczy wpisać wybrany tekst podczas składania zamówienia), zaś decydując się na komputer Mac specjalny konfigurator pozwoli nam na dopasowanie podzespołów urządzenia do własnych potrzeb (np. dodatkowa pamięć, większy dysk twardy, itp.).

Czy opłaca się kupować w sklepie online Apple? Postanowiłem to sprawdzić na kilku bardzo popularnych produktach: iPadzie 2, iPhone’ie 4 i iPodzie touch.

Do porównania ze sklepem Apple wybrałem jednego z autoryzowanych sprzedawców, który trafił na najwyższą pozycję w wynikach Google po wpisaniu w oknie wyszukiwania zwrotu "autoryzowany sprzedawca apple".

Oto co otrzymałem porównując dwie oferty:

iPad 2 (16 GB, WiFi): autoryzowany sprzedawca - 2088 zł, Apple Online Store - 2099 zł

iPhone 4 (16 GB): autoryzowany sprzedawca - 2499 zł, Apple Online Store - 2699 zł

iPod touch (16 GB): autoryzowany sprzedawca - 1289 zł, Apple Online Store - 1299 zł

W przypadku autoryzowanego sprzedawcy trzeba doliczyć koszt przesyłki, który wynosi przy przelewie 9 zł lub 17 zł (Poczta Polska lub kurier).

Jak widać, w sklepie online Apple wcale nie jest taniej. Jeżeli więc zamierzasz kupić jakiś sprzęt tej firmy, warto sprawdzić jego cenę u kilku różnych dostawców.

Być może jednak sklep Apple można potraktować jako zapowiedź czegoś naprawdę oczekiwanego przez wiele osób? Oczywiście mam tutaj na myśli polską wersję iTunes Store...