Polski Drakensang: The Dark Eye z podrasowaną grafiką

Techland poinformował, że polska wersja Drakensang: The Dark Eye będzie na starcie prezentowała się jeszcze lepiej graficznie niż oryginalna wersja niemiecka. Wszystko dzięki temu, że w momencie premiery zostanie ona wzbogacona o patch 1.02 oraz "High Texture Pack".

Rodzimy wydawca Drakensang: The Dark Eye ogłosił, że polska wersja gry będzie prezentowała lepszy poziom od jej niemieckiego oryginału. Wszystko dzięki dodaniu do niej patcha 1.02 oraz pakietu "High Texture Pack".

Patch 1.02 powstał jako odpowiedź na prośby miłośników gry, dzięki czemu jest ona lepiej zbalansowana, ma poprawki w systemie i logice gry, a także ulepszone sterowanie. Ważący blisko 2 GB pakiet High Texture Pack dodaje ponad 4500 tekstur w jeszcze wyżej rozdzielczości, którymi obłożone są postacie, zbroje, bronie i różne elementy otoczenia. Do tego dokłada jeszcze możliwość ustawienia anti-aliasingu, czy też nowe efekty - jak np. kałuże wody w porcie.

Polski Drakensang: The Dark Eye z podrasowaną grafiką

"Nowy" Drakensang: The Dark Eye

Polski Drakensang: The Dark Eye z podrasowaną grafiką

"Stary" Drakensang: The Dark Eye

Drakensang: The Dark Eye ma szansę stać się prawdziwym hitem. Tytuł ten powstał na bazie jednej z najpopularniejszych gier fabularnych w Niemczech, The Dark Eye (niem. Das Schwarze Auge). Twórcy zapowiadają, że zasady gry komputerowej opierają się w znacznej mierze na tych znanych z wersji papierowej. Wprowadzono jedynie kilka uproszczeń, dzięki którym gra nie będzie wyglądać zbyt nienaturalnie na PC. Specjaliści z Radon Labs zastrzegają jednak, że zachowany został klimat gry. Fani powinni być więc zadowoleni z końcowego efektu.

Akcja gry umiejscowiona została w mieście Ferdok. Dotychczas bezpieczna metropolia stała się ostatnio miejscem licznych mordów. Zadaniem gracza jest rozwikłanie owej zagadki. Warto dodać, że w historię zamieszana jest świątynia poświęcona bogini nauki, Hisinde. Wydarzenia zaś zgrywają się również w bardzo dziwny sposób ze świętem smoczych wypraw (Dragonquest), które przypada raz na kilkadziesiąt lat.

Premiera Drakensang: The Dark Eye w Polsce odbędzie się w grudniu bieżącego roku.

Demo wersji niemieckiej