Polski Photoshop 7.0

Firma Adobe rozpoczęła sprzedaż polskiej wersji programu Adobe Photoshop 7.0. Ten będący standardem w dziedzinie grafiki, DTP oraz publikacji sieciowych program otrzymał całkowicie spolszczony interfejs. Jego użytkownicy będą teraz mogli np. korzystać z polskich liter w nazwach plików, synchronizacji klawiatury i współpracy z polskimi wersjami Adobe InDesign 2.0 PL i Acrobat 5.0 PL.

Photoshop 7.0 PL oferuje wszystkie nowe funkcje, jakie producent aplikacji wprowadził do jej siódmej edycji. Są to m.in. Healing Brush, (usuwający z fotografii nich ślady kurzu i zgnieceń, rysy i ubytki, zachowując przy tym cienie, światła, teksturę i inne atrybuty), przeglądarka plików (umożliwia szybką lokalizację, grupowanie i podgląd obrazów, a także przeglądanie zapisanych w formacie EXIF danych z aparatów cyfrowych, np. daty wykonania zdjęcia, parametrów ekspozycji oraz metadanych) oraz Patch Tool (pozwala określić selekcję za pomocą operacji na kanałach oraz normalnych narzędzi wyboru, a następnie porównać wszystkie cechy próbkowanego piksela z pikselami źródłowym).

Rozszerzone funkcje wersji PL dla polskich użytkowników:

- Polski interfejs użytkownika

- Narzędzie do pisania i poprawiania tekstu umożliwia pisanie w języku polskim. Rozszerzone zostało wsparcie dla polskich pism i fontów.

- Przy pomocy funkcji Kopiuj i Wklej można kopiować tekst z i do aplikacji Adobe InDesign 2.0 PL i Acrobat 5.0 PL, a także z Simple Text (dla Macintosha) oraz Notatnika, Wordpadu i programu Microsoft Word (dla Windows).

- Przeglądarka plików wspiera polskie znaki w nazwach plików, umożliwia porządkowanie według polskiego alfabetu

- Grupowanie czcionek według języków – pisma mogą być porządkowane według języków a dopiero w drugiej kolejności alfabetycznie. Funkcję można wyłączyć.

- Synchronizacja klawiatury umożliwia przełączyć na automatyczną synchronizację danego typu klawiatury z wybraną czcionką.

Adobe Photoshop 7.0 PL dla wszystkich platform jest już dostępny w zalecanej przez producenta cenie 3530 zł. Zarejestrowani użytkownicy wcześniejszych wersji programu mogą otrzymać uaktualnienie do wersji 7.0 PL za 820 zł. Dla zarejestrowanych użytkowników Adobe Photoshop 7.0 CE obowiązuje darmowy upgrade do wersji PL.

Więcej informacji:

http://www.adobe.com