Polski Service Pack 3 dla Windows XP do pobrania

Chociaż polskie wydanie najnowszego zestawu łatek dla systemu Windows XP miało zostać udostępnione dopiero w maju br., już dziś znalazło się ono w serwisie Microsoft Windows Update.

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami we wtorek, 29 kwietnia, w serwisie Windows Update udostępnione zostały wydania chińskie (uproszczone), angielskie, francuskie, niemieckie, hiszpańskie, koreańskie i japońskie pakietu SP3, a wraz z nimi także polska edycja zestawu (miała ona trafić w ręce użytkowników najwcześniej 5 maja).

23 kwietnia, wbrew wcześniejszym zapewnieniom producenta, SP3 PL do Windows XP został też udostępniony na witrynach Technet/MSDN, ale aby pobrać go z tego źródła, należało posiadać aktywną subskrypcję. Teraz plik instalacyjny Service Pack 3 PL dla Windows XP może pobierać szersze grono użytkowników.

Aktualizacja: 29 kwietnia 2008 23:59

Odsyłacz do pliku został usunięty. W ostatniej chwili Microsoft zdecydował o wycofaniu pakietu SP3 ze względu na problemy z kompatybilnością. Zestaw łat i poprawek ma się pojawić w późniejszym terminie.