Polski akcent w ekranizacji Dooma

Andrzej Bartkowiak - polski operator i reżyser filmów akcji zrealizuje film oparty na najnowszej odsłonie kultowej gry id Software pt. 'Doom III'.

W czerwcu firma id Software - producent gry Doom - odebrała firmie Warner Bros. licencję na sfilmowanie tej futurystycznej strzelaniny, której akcja toczy się na Marsie. Od tamtej pory producent gry nie potwierdził oficjalnie przekazania licencji innemu studiu filmowemu. Wciąż napływające doniesienia na temat decyzji dotyczących ekranizacji gry z firmy Universal Studios, wskazują, że to właśnie ona zajmie się przeniesieniem tej znakomitej gry FPP.

Co ciekawe, z najnowszych doniesień studia dowiadujemy się, że reżyseria filmu została powierzona naszemu rodakowi - Andrzejowi Bartkowiakowi. Zastąpił on na tym stanowisku Enda McCallion'a, który według oficjalnych informacji zrezygnował z reżyserowania filmu ze względu na problemy osobiste. Andrzej Bartkowiak, autor zdjęć m.in do 'Upadku' z Michaelem Douglasem, 'Adwokata Diabła' z Alem Pacino specjalizuje się obecnie w reżyserowaniu filmów akcji. W jego dorobku reżyserskim znalazły się takie tytuły jak 'Romeo Must Die', 'Exit Wounds' i 'Cradle 2 the Grave'.

Zobacz również:

  • Pan Samochodzik i Templariusze. Nowy film wkrótce w serwisie Netflix! Data premiery i zwiastun
  • Jaki film na Walentynki 2023? Pomysły na kinowy seans we dwoje

Film powstaje na podstawie trzeciej odsłony kultowej strzelaniny 'Doom', która w sierpniu trafiła do zachodnich sklepów. W grze wcielimy się w twardego żołnierza elitarnych jednostek komandosów działających na kolonizowanych przez Ziemian planetach. 'Space Marine' będzie musiał stawić czoło, demonicznej hordzie potworów, która opanowała jedną z ziemskich stacji kosmicznych. Nie wiadomo jeszcze kto wcieli się w rolę niezwyciężonego komandosa kosmicznego - podobno propozycję zagrania tej roli otrzymał Dwayne 'The Rock' Johnson - znana w USA gwiazda wrestlingu. Film ma trafić na ekrany w 2006 roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: