Polski pogromca Nokii N-Gage?

ATELAB Research Group, polska firma zajmująca się technologiami komputerowymi i telekomunikacyjnymi, zaprezentowała nowe urządzenie własnego projektu, które łączy w sobie telefon komórkowy z przenośną konsolą do gier.

Polski pogromca Nokii N-Gage?

Urządzenie nosi nazwę Chameleon i działa w dwóch pozycjach - pionowej jako telefon komórkowy i poziomej jako konsola do gier. Telefon został wyposażony w klasyczną klawiaturę numeryczną z dodatkowymi klawiszami kierunkowymi do obsługi gier, umieszczonymi nad wyświetlaczem. Urządzenie posiada wszystkie opcje dostępne w telefonach komórkowych, a w pozycji wertykalnej (kiedy funkcjonuje jako telefon) można je swobodnie obsługiwać jedną ręką.

"Przemiana" z telefonu komórkowego w konsolę do gier, odbywa się w niezwykle prosty sposób - wystarczy przekręcić telefon o 90 stopni w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, wciskając jednocześnie dwa przyciski przez trzy sekundy. Jeżeli chcemy aby Chameleon stał się znowu telefonem komórkowym wystarczy powtórzyć czynności opisane powyżej.

Polski pogromca Nokii N-Gage?

ATELAB Research Group zadbała już o ochronę patentową swojego projektu i w tej chwili poszukuje inwestorów zainteresowanych wprowadzeniem urządzenia do masowej produkcji. Na zdjęciach Chameleon prezentowany jest w trzech różnych wersjach.