Polski portal dla miłośników gier logicznych

Jeśli lubicie poćwiczyć szare komórki, powinniście odwiedzić polski portal poświęcony grom logicznym dla wymagających. Jest on w fazie rozwoju i proponuje jak na razie pięć ciekawych gier.

Cztery gry zaliczają się do serii Octonovem i są dziełem polskiego autora - Marka Łukaszewicza. Rozgrywka ma miejsce na szachownicy 8x9. Dostępna jest także gra włoskiego projektanta Stefano Adriani - Battle of Cannae. Jak przebiega rozgrywka? Nie sposób opisać wszystkich, więc przedstawimy tylko Angulus.

Pozycja początkowa bierek Angulus

Pozycja początkowa bierek Angulus

Angulus oznacza w języku łacińskim kąt.

Gra przeznaczona dla dwóch graczy. Każda ze stron dysponuje początkowo dziewięcioma pionami, czterema figurami i jednym królem. Rozpoczyna gracz grający białymi bierkami. Celem gry jest zbicie króla przeciwnika. Bicie bierek nie jest obowiązkowe. Na polu zajmowanym przez bierkę przeciwnika stawia się swoją bierkę Należy ostrzegać przeciwnika w sytuacji „szacha”. Pionki  poruszają się o jedno pole pionowo, poziomo i po skosie oraz biją po skosie o jedno pole  we wszystkich kierunkach.

Dojście pionka do linii brzegowej przeciwnika oznacza zamianę pionka na figurę. Przy czym maksymalna liczba figur dla gracza to 4. W przypadku, gdy ilość figur już jest maksymalna (wynosi 4), pionek zostanie zamieniony na figurę dopiero przy stracie własnej figury i to pod warunkiem, że ciągle będzie znajdował się na linii brzegowej przeciwnika.

Figury poruszają się i biją po liniach prostych pionowo, poziomo lub po skosie o jedno lub dwa pola we wszystkich kierunkach.

Król porusza się i bije po liniach prostych pionowo, poziomo lub po skosie o jedno, dwa, lub trzy pola we wszystkich kierunkach.

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zbije króla przeciwnika.

Inne gry poznacie na stroniehttp://www.playboardgames.pl/gamepark. Polecamy!