Polski souls like z Achillesem w roli głównej? To się dzieje

Polskie studio Dark Point Games zapowiedziało nową grę, Achilles: Legends Untold.

fot. Dark Point Games

Polskie studio Dark Point Games zapowiedziało nową grę - Achilles: Legends Untold. Produkcja ma łączyć w sobie elementy hack'n'slash, RPG i souls-like. Brzmi bardzo dobrze. Akcja gry ma się toczyć w starożytnej Grecji. Twórcy opublikowali także trailer.

W grze wcielimy się w Achillesa. Naszym zadaniem będzie zakończenie wielkiej wojny pomiędzy Hadesem i Aresem. W walce pomoże nam rozbudowany system craftingu. W celu wytworzenia i ulepszenia broni będziemy musieli zebrać i dostarczyć odpowiednie materiały. Produkcja ma się charakteryzować wysokim poziomem trudności, jednak twórcy zapewniają, że zarówno początkujący jak i doświadczeni gracze będą bawić się bardzo dobrze. Całość rozgrywki zobaczymy w rzucie izometrycznym.

Na szczególną uwagę zasługuje system, który Dark Point Games stworzyło specjalnie z myślą o grze. GAIA będzie odpowiadać za inteligencję przeciwników. Deweloper zapewnia, że w czasie starć grupowych gracz zostanie nieraz zaskoczony.

Nie została podana dokładna data premiery. Na platformie Steam widnieje informacja, że produkcja zadebiutuje we wczesnym dostępie w pierwszym kwartale 2022 roku.

Zobacz trailer Achilles: Legends Untold.

Zobacz także: Still Life - mroczna przygodówka dostępna za darmo. Sprawdź, jak odebrać