Polski startup doceniony za granicą

Nasi rodacy odnieśli kolejny sukces za granicą. OORT, czyli pochodzący z Polski startup działający na rynku międzynarodowym, został uznany za jedną z trzech najważniejszych na świecie firm działających w segmencie SmartHome.

Inteligentny dom to określenie systemu łączącego urządzenia elektroniczne w domu z internetem, który pozwala nimi zdalnie zarządzać. Jedną z firm projektującą takie rozwiązania jest OORT. To polski startup, który pozwala kontrolować sprzęty codziennego użytku za pośrednictwem smartfona.

Polacy z OORT osiągnęli sukces w segmencie Smart Home

Polacy z OORT osiągnęli sukces w segmencie Smart Home

Polski system SmartHome stworzony przez OORT zyskał uznanie na świecie. Firma nie tylko pomaga innym producentom w zmianie ich produktów na podłączone do sieci, ale dostarcza też własne rozwiązania oparte o systemy Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). OORT zostało docenione przez firmę analityczno-doradczą Gartner obok takich firm jak WINK należącego do amerykańskiego giganta General Electric oraz szwajcarskiej firmy digitalSTROM.

Gartner analizując obecne na rynku systemy Smart Home wybrało platformę stworzoną przez OORT jako jedno z trzech najlepszych dostępnych dziś rozwiązań. Doceniono łatwość obsługi systemu i jego wszechstronność, w tym możliwość ustalenia własnych zależności. Włączenie odtwarzania muzyki w łazience może spowodować wyłączenie telewizora w pokoju itp.

OORT to polskie rozwiązanie Smart Home

OORT to polskie rozwiązanie Smart Home

Wyróżnienie dla OORT przez Gartnera przyznano też z powodu możliwości uczenia się przez system zarządzający inteligentnym domem nawyków użytkownika. SmartHome od OORT ma dostosować się do tego, jak użytkownik korzysta ze swoich urządzeń i automatyzować pewne czynności, jak np. włączenie ekspresu do kawy, gdy opaska fitnesowa wykryje, że użytkownik się obudził. Gartner podkreśla też minimalizm rozwiązania i spójny design wszystkich składowych elementów systemu SmartHome.