Polski student zwycięzcą w jednej z konkurencji Imagine Cup 2015

Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge, będącej częścią Imagine Cup, czyli konkursu technologicznego organizowanego przez Microsoft.

Dawid Bugajewski nie po raz pierwszy brał udział w tym wyzwaniu. Jak powiedział po ogłoszeniu wyników: "Wydział Cybernetyki WAT, na którym studiuję, bardzo aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W ubiegłym roku pod przewodnictwem mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego i wraz z członkami zespołu ScienceSergeants zajęliśmy trzecie miejsce w finałach krajowych w kategorii Innovation.” Warto dodać, że poza Bugajewskim, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz Adam Żychowski. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 1000 dolarów.

Polski student zwycięzcą w jednej z konkurencji Imagine Cup 2015

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogą podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów. Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 15 listopada o godz. 01.01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować na stronie Code Hunt Challenge. Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.