Polski szpital wyposażył lekarzy w tablety podłączone do chmury

Szpitale w naszym kraju rzadko kiedy kojarzą się z nowoczesnością, jednak sytuacja ta zaczyna powoli ulegać zmianie, a przykładem tego placówka w Suwałkach.

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jest największym ośrodkiem zdrowotnym w północno-wschodniej części Polski. W ramach restrukturyzacji położono silny nacisk na wprowadzenie do niego nowoczesnych technologii. Jak powiedział dyrektor Adam Szałanda: "Po wykonaniu szeregu analiz zdecydowaliśmy się na wybór zupełnie nowego rozwiązania. Nowy system informatyczny pozwala nam na sprawne zarządzanie szpitalem, a dzięki tabletom z systemem Windows 8.1 lekarze i pielęgniarki mają szybki i bezpośredni wgląd do informacji o pacjencie. W ten sposób przy łóżku pacjenta personel medyczny może zapisywać określone badania, zlecenia, leki i ich dawkowanie”.

Polski szpital wyposażył lekarzy w tablety podłączone do chmury

Wdrożono został także KS-MEDIS, zintegrowany systemem informatyczny uwzględniający specyfikę pracy polskich szpitali. W celu bieżącej aktualizacji dokumentacji medycznej dostarczono lekarzom setkę tabletów ze specjalistycznymi modułami „Obchód lekarski” i „Obchód pielęgniarski”. Współpracują one z Windows Server przez usługę Active Directory. Wdrożenie systemu przez szpital w Suwałkach pozwoliło skrócić realizację tych samych czynności o 30%, a wykorzystanie tabletów uporządkować dokumentację lekarską.