Polskie This War of Mine ponownie docenione za granicą

This War of Mine to bardzo ciepło przyjęta przez rynek gra komputerowa od 11 bit studios. Tytuł nie tylko świetnie się sprzedaje, ale twórczość polskiego dewelopera doceniają przedstawiciele mediów na całym świecie.

Warszawskie 11 bit studios osiągnęło niemały sukces. Nowa gra od twórców serii Anomaly zaraz po premierze trafiła na pierwsze miejsca w internetowych sklepach z grami komputerowymi i zanotowała świetne wyniki sprzedaży. This War of Mine zwróciło się deweloperom w pierwsze dwa dni dystrybucji. Gra nie tylko przypadła do gustu graczom, ale otrzymała też bardzo pozytywne recenzje na całym świecie.

W This War of Mine przedstawiona została wojna z dość nietypowej perspektywy. Gracz nie wciela się w nieustraszonego żołnierza, tylko przejmuje kontrolę nad grupą wystraszonych cywilów. W zniszczonym mieście objętym działaniami wojennymi starają się oni przetrwać kolejne dni aż do końca wojny.

This War of Mine to olbrzymi sukces polskiej firmy

This War of Mine to olbrzymi sukces polskiej firmy

Rozgrykwa w This War of Mine podzielona została na dwie części. W ciągu dnia należy dbać o rozbudowę swojej bazy, a w nocy jedna z postaci może wybrać się do okolicznych lokalizacji w celu zdobycia zapasów. Gracze muszą często podejmować niejednoznacznie moralnie wybory, a każda zła decyzja może doprowadzić do śmierci członka grupy.

Polski tytuł zdobył też wysoką lokatę w zestawieniu przygotowanym przez redakcję tygodnia Time. This War of Mine trafiło na trzecią lokatę w rankingu najlepszych gier wydanych w 2014 roku. To nie jedyny sukces 11 bit studios związany z nową grą. Oprócz tego przychylnie o grze wypowiadały się też przedstawiciele Die Welt, Washington Post, The Guardian, The Telegraph.

źródło: biztok.pl