Polskie World Cyber Games zakończone

Znamy już zwycięzców tegorocznych polskich eliminacji do największego na świecie turnieju gier komputerowych - World Cyber Games. Dziewięciu najlepszych zawodników sportów wirtualnych już 18-22 października bieżącego roku uda się do włoskiej Monzy, by reprezentować nasz kraj w finale światowym WCG 2006.

Polskie World Cyber Games zakończone
Impreza odbyła się w warszawskim centrum handlowym Galeria Mokotów. Właśnie w tym miejscu rozegrane zostały finałowe mecze pomiędzy 52 graczami pięciu najpopularniejszych gier e-sportowych.

Zmagania można było obserwować na kilku monitorach plazmowych, całości towarzyszyły liczne konkursy i pokazy.

Jak poinformowali organizatorzy, rozgrywki przyciągnęły łącznie około 40.000 tysięcy widzów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że część z nich była całkowicie niezwiązana z e-sportem czy grami w ogóle - były to przypadkowe osoby, które akurat znalazły się w Galerii Mokotów, w pobliżu turnieju.

Każdy z obecnych mógł podpisać się pod przygotowaną przez organizatorów petycją o uznanie e-gamingu oficjalną dziedziną sportu. Zostanie ona złożona na ręce Ministra Sportu Pana Tomasza Lipca.

Teraz najważniejsze, czyli wyniki:

Need For Speed - Krzysztof Sojka (TFCchris) z Sosnowca

Warcraft 3 - Tomasz Pilipiuk (TeRRoR) z Białegostoku

StarCraft: Brood War - Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza

FIFA 06 - Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka

Counter Strike - Team Pentagram czyli: Łukasz Wnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas (TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz Mariusz Cybulski (lrd) z Warszawy.

Trzeba zaznaczyć, że oprócz wymienionych zawodników, w finałach WCG 2006 znajdzie się jeszcze jeden Polak - znakomity Maciej (av3k) Krzykowski, grający w Quake 4.

Pełne wyniki znajdziecie na oficjalnej stronie WCG Polska.