Polskie smartfony HTC One zostały już zaktualizowane do Androida 4.4 KitKat

HTC One zaktualizowało swój flagowy smartfon do kolejnej wersji systemu operacyjnego Android. Na telefon o nazwie HTC One zawitało uaktualnienie zmieniające numerek systemu mobilnego Google o oczko do góry. Od teraz klienci, którzy wybrali to urządzenie od tajwańskiej firmy, mogą cieszyć się KitKatem i nową wersją nakładki producenta o nazwie Sense UI.

Niedawno informowaliśmy o tym, że HTC przekazało aktualizację do Androida w wersji 4.4 KitKat dla smartfona HTC One amerykańskim operatorom, którzy mieli ją przetestować przed udostępnieniem klientom końcowym. Producent poinformował jednocześnie o udostępnieniu uaktualnienia dla pochodzących z wolnej sprzedaży, niebrandowanych modeli.

Nie minęło kilka dni, a aktualizacja pojawiła się także na urządzeniach pochodzących z polskiej sieci sprzedaży. Pierwsze aktualizację otrzymały standardowo modele niebrandowane, ale posiadacze HTC One z sieci Play zgłaszają, że uaktualnienie do Androida 4.4 KitKat pojawiło się również u nich. T-Mobile obiecał natomiast, że udostępnienie nowej aktualizacji dla HTC One to kwestia kilku dni.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
Polskie smartfony HTC One zostały już zaktualizowane do Androida 4.4 KitKat

Zmian w nowym oprogramowaniu nie ma zbyt wiele wiele. Większość nowości Google’a zaprezentowanych wraz z KitKatem nie trafiło do systemu przygotowanego przez HTC, ponieważ nakładka Sense nadal mocno ingeruje w Androida. Zmieniła się nieco kolorystyka pulpitu i wygląd niektórych menu dialogowych oraz dodano wiele usprawnień "pod maską".

Niestety, osoby które zaktualizują system w HTC One do Androida w wersji 4.4 KitKat spotka jedno niemiłe zaskoczenie. Z przeglądarki została usunięta wtyczka Flash Player, która dostępna była na smartfonach HTC przez ostatnie dwa lata mimo braku wsparcia Adobe.