Polskie smartfony Sony Xperia Z3 z aktualizacją do Androida Lollipop

Firma Sony udostępniła pierwszym użytkownikom aktualizację systemu w smartfonach i tablecie z rodziny Xperia Z3 dwa tygodnie temu. Dzisiaj polski oddział japońskiej firmy poinformował, że aktualizacja z Androidem 5.0 Lollipop i odświeżoną nakładką na system trafia do pierwszych użytkowników z Polski.

Android 5.0 Lollipop został po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu 2014 roku jako Android L. Oprogramowanie w stabilnej wersji pojawiło się na pierwszych urządzeniach skierowanych do konsumentów z rodziny Nexus w listopadzie. System Android w najnowszej wersji pojawił się w pierwszej kolejności na smartfonie Nexus 6 od Motroli i tablecie HTC Nexus 9.

Po kilku miesiącach od premiery Andorid 5.0 Lollipop nadal mała grupa konsumentów może z niego skorzystać. Aktualizacja dotarła do użytkowników innych smartfonów i tabletów z linii Nexus oraz wybranych, głównie topowych urządzeń z nakładkami. Lollipop trafił na sprzęty takich firm jak HTC, LG, Samsung, Motorola i Nvidia.

Polskie smartfony Sony Xperia Z3 z aktualizacją do Androida Lollipop

Android 5.0 Lollipop trafia również do polskich użytkowników smartfonów i tabletu z rodziny Xperia Z3

Dwa tygodnie temu do listy firm udostępniających Androida 5.0 Lollipop użytkownikom dołączyło Sony. W przeciwieństwie do firm z Korei w postaci Samsunga i LG, japoński producent nie udostępnił aktualizacji w pierwszej kolejności użytkownikom z Polski, a posiadacze smartfonów z naszej krajowej sieci dystrybucji musieli uzbroić się w cierpliwość.

Dzisiaj rano polski oddział firmy Sony zapowiedział, że aktualizacja została wreszcie udostępniona. Jak zwykle udostępniana będzie partiami, a użytkownicy smartfonów Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z3 Compact i tabletu Sony Xperia Z3 Tablet mogą spodziewać się lada moment monitu o dostępności aktualizacji. Pozostałe urządzenia z rodziny Xperia Z mają dostać nowego Androida nieco później.

źródło: blogs.sonymobile.com