Polskie telewizory Manta 3D TV już w październiku - czego możemy po nich oczekiwać?

Ruszyła produkcja pierwszych polskich telewizorów 3D polskiej firmy Manta Multimedia. Telewizory trafią do sklepów już w październiku.

Manta 3D TV

Wcześniej pisałem już o tym, że niedługo pojawią się pierwsze polskie telewizory 3D. Teraz wiemy już kiedy, co i jak.

Telewizory Manta 3D - kiedy w Polsce?

Kiedy znajdziemy telewizory 3D polskiej firmy Manta Multimedia w naszych sklepach? Jeszcze w pierwszej połowie października. Ceny nowych telewizorów mają wahać się od 2 do 4 tys. zł, a więc w miarę atrakcyjnie jak na telewizory 3D.

- Największym zaskoczeniem jest dla nas ogromne zainteresowanie nowymi polskimi telewizorami 3D poza granicami kraju. Z tego powodu znaczną część pierwszych partii przeznaczymy do dystrybucji zagranicznej - powiedział Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia.

5 lat gwarancji i zero martwych pikseli - Manta idzie w ślady Funai

Co więcej, każdy telewizor Manta 3D TV będzie miał 5 lat gwarancji (taki program ma również japoński Funai, a ostatnio promocję 5 lat gwarancji wprowadził Panasonic) oraz zagwarantuje zero martwych pikseli, czyli producent wymieni telewizor, jeżeli na matrycy pojawi się choćby jeden martwy piksel (taki program ma również Funai). Do wyboru będziemy mieli modele 32 (LCD CCFL), 37 (LCD LED) i 42 cale (CCFL i LED). Wszystkie będą wyświetlały rozdzielczość Full HD (poza modelem 32-calowym, który wyświetla rozdzielczość 1366x768)

Ile okularów 3D dostaniemy z telewizorem Manta?

W zestawach z telewizorami otrzymamy 4 pary pasywnych okularów takich jak te znane z telewizorów LG Cinema 3D.

Polskie telewizory Manta 3D TV już w październiku - czego możemy po nich oczekiwać?

Manta 3D TV

Nowa strategia Manta - jakość w dobrej cenie

Manta wprowadziła nową strategię - do tej pory firma kojarzyła się głównie z tanimi produktami z supermarketów. Teraz Manta chce zyskać lepszą opinię, oferując dobre telewizory w niskich cenach. Biorąc pod uwagę niezłe ceny i atrakcyjną ofertę gwarancyjną (5 lat gwarancji i zero martwych pikseli), to widać, że Manta zamierza konkurować z telewizorami Funai Katana LED oraz z telewizorami LG Cinema 3D (pasywne 3D). Czy się to uda? Zobaczymy.

Źródło: Manta