Polygon zamieszcza obszerny artykuł o historii Polski. Przygląda się branży produkcji gier

W serwisie Polygon pojawiło się szereg artykułów na temat branży produkcji gier w Polsce. Naprawdę warto je przeczytać!

Mający bardzo mocną pozycję w świecie gier serwis Polygon przygotował miłą niespodziankę dla polskich graczy. Zamieścił bowiem na swojej stronie szereg artykułów próbując zrozumieć zjawisko niesamowitego rozwoju branży tworzenia gier w Polsce. Badając jej fenomen przygląda się trudnej historii naszego kraju.

Wysiłek ten powinno także docenić nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, chociaż może z zazdrości tego nie zrobić. Dlaczego? Dlatego, że projekt serwisu Polygon być może więcej zdziała dla poprawy naszego wizerunku na świecie i wyprostowania wielu nieprawdziwych informacji niż dotychczasowe działania MSZ. Trudne do przecenienia jest również to, że trafia on przede wszystkim do młodego pokolenia graczy.

Zobacz również:

  • Netflix - które seriale obejrzymy w 4K? [Aktualizacja 10.09.2021]

Poniżej fragment opublikowanego tekstu:

"Każdy wie, że była ona [Polska - red.] pierwsza zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy i z tego powodu Polacy cierpieli dłużej niż inni. Pomimo tego oni nigdy nie przestali walczyć.

Wkład Polski w działania aliantów był ogromny. Jej pozostałe siły zostały rzucone do walki zarówno na zachodnich, jak i wschodnich frontach. Uczestniczyły w bitwie o Wielką Brytanię, Monte Cassino i inwazji na Belgię.

W tym czasie Polacy cierpieli.

Wielu zostało wymordowanych w osławionych obozach zagłady. Gdy Hitler zarządził, aby stolica Polski została zrównana z ziemią, niemieckie wojsko potraktowało to dosłownie. Po wojnie mniej niż 10% Warszawy przetrwało. Szczątki pałacu prezydenckiego można było zmieścić w bagażu podręcznym.

Ale Polacy wciąż walczyli wewnątrz i na zewnątrz kraju. Niestety zostali porzuceni przez Wielką Brytanię i zachodnie mocarstwa. Ich kraj został wchłonięty do powojennego bloku wschodniego i stał się gospodarką planową centralnie."

W dalszej części czytamy m.in. o naszej drodze do odzyskania niepodległości, piractwie i początkach branży gier. Znajdziemy też szereg artykułów, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć artykułu o naszej najbardziej znanej grze, która zyskała dodatkowy rozgłos dzięki Barackowi Obamie. Oczywiście mowa tutaj o Wiedźminie.

Zachęcam Was do lektury tekstów zamieszczonych w serwisie Polygon. Naprawdę warto.