Pomarańczowe USB 2.0

Orange Micro zapowiedziała wprowadzenie na rynek karty USB 2.0 PCI, współpracującej z komputerami Macintonsh i PC.

Firma Orange Micro, producet wszelkiego rodzaju urządzeń peryferyjnych, ma zamiar w kwietniu bieżącego roku wprowadzić do sprzedaży wysoko wydajną płytę PCI o nazwie OrangeUSB 2.0. Urządzenie jest szybszym wariantem obecnego standardu Universal Serial Bus, który to firma Apple stosuje obecnie we wszystkich swoich Macintoshach.

USB 1.1 (aktualnie wykorzystywany standard) pozwala na przesył danych z prędkością 12 megabitów na sekundę, co pozwala jedynie na stosowanie go m.in. do podłączania drukarek, myszek czy wolniejszych napędów CD-RW, gdzie ilość informacji nie jest zbyt duża. W przypadku USB 2.0 szybkość transferu danych może wynosić nawet 480 megabitów na sekundę, co czyni go idealnym rozwiązaniem w zastosowaniach multimedialnych czyli przy przesyłaniu plików audio lub video, a także w pracy z bardzo wymagającymi aplikacjami.

OrangeUSB 2.0 to pierwsza karta wyprodukowana przez Orange Micro wyposażona w interfejs USB 2.0, a ponadto kompatybilna zarówno z komputerami typu Macintosh jak i pecetami wyposażonymi w slot PCI. Płyta posiada jeden wbudowany port USB oraz cztery zewnętrzne oraz może współpracować równocześnie ze starszą wersją standardu i urządzeniami peryferyjnymi korzystającymi z niego.

Sugerowana cena nowej karty to 89 USD + VAT.

www.orangemicro.com


Zobacz również