Pomoc dla zaawansowanych

Novell uruchomił trzy bezpłatne laboratoria dla programistów, korzystających z jego technologii.

Novell uruchomił trzy nowe, bezpłatne laboratoria dla programistów w Wlk. Brytanii, Japonii i na Tajwanie. Dotychczas laboratoria Novella dostępne były wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tam też musieli jeździć programiści, chcący czerpać informacje "u źródła". Teraz polscy programiści mogą korzystać z laboratorium na Starym Kontynencie.

Jak podaje Novell, laboratorium zostało wyposażone w najnowsze oprogramowanie zainstalowane w tamtejszej sieci LAN, specjalistyczne narzędzia programistyczne oraz ruchome stelaże i laptopy, dzięki którym w razie potrzeby może być ono przemieszczane w całym regionie. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli ponadto możliwość utworzenia kolejnych laboratoriów dla programistów w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

Specjaliści znający technologie Novella i jego partnerów zapewniają profesjonalną pomoc informatykom korzystającym z laboratorium. Pracownicy laboratoriów natomiast są ekspertami w dziedzinie przekształcania oprogramowania tradycyjnego, budowanego wokół relacyjnych baz danych w aplikacje oparte na usługach katalogowych, które w pełni wykorzystują możliwości systemu Novella NDS eDirectory. Na miejscu służą wiedzą i radą, jak praktycznie rozwiązywać problemy napotykane przy tworzeniu konkretnych wdrożeń w systemach Novella.

W laboratoriach organizowane są również praktyczne, płatne szkolenia (w tym również jeden-na-jeden) na temat nowych technologii, takich jak iChain, DirXML, LDAP, NMAS, JNDI, Single Sign-On (SSO) i JSP. Dotyczą one instalowania, konfigurowania i wdrażania rozwiązań Novella. Ceny szkoleń rozpoczynają się od 2 tys. USD.

Więcej informacji: developer.novell.com/devlabs