Pomóc przez Internet

Jak podaje agencja Reuters, w ciągu kilku dni Mercy Corps otrzymał za pośrednictwem Internetu ponad 100 000 USD donacji, na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Iranie – czyli dziesięć razy tyle, co organizacja zebrała na terenie Stanów Zjednoczonych podczas całego weekendu.

Mimo znacznego wzrostu zainteresowania internautów niesieniem pomocy, środki zebrane za pośrednictwem Internetu, wciąż stanowią zaledwie 1 % rocznej kwoty zebranej przez wszystkie organizacje humanitarne w Stanach Zjednoczonych. Zbieranie środków za pośrednictwem Internetu wydaje się jednak najszybszym i najbardziej skutecznym na to sposobem, gdyż społeczność sieciowa reaguje na wszelkie wydarzenia niezwykle szybko.

W kilka dni po trzęsieniu ziemi, które dotknęło mieszkańców irańskiego miasteczka Bam, w Sieci pojawiły się dziesiątki stron stworzonych z myślą o niesieniu pomocy ofiarom kataklizmu. Wiele liczących się organizacji zajmujących się niesieniem pomocy humanitarnej, uruchomiło błyskawicznie serwisy poświęcone Irańskiej tragedii, gdzie można nie tylko dowiedzieć się na temat pomocy mieszkańcom Bam, ale również przekazać datek na ten cel. Poniżej lista serwisów niektórych organizacji dobroczynnych poświęconych tragedii w Iraku:

http://www.interaction.org/Iran/index.html

http://www.savethechildren.org

http://www.imcworldwide.org

http://www.ifrc.org/what/disasters/response/iran.asp

http://www.ephilanthropy.org


Zobacz również