Pomysłowość amerykańska i nie tylko

Na liście 10 czołowych prywatnych odbiorców amerykańskich patentów za wynalazki w 2005 roku jest 6 firm spoza Stanów Zjednocznych.

United States Patent and Trademark Office (USPTO) - Biuro Patentowe amerykańskiego Departament Handlu ogłosiło listę 10 czołowych prywatnych globalnych odbiorców patentów za wynalazki w 2005 roku.

"Potęga technologiczna i ekonomiczna Ameryki wynika z jej niezwykłej pomysłowości. USPTO będzie aktywnie poprawiać jakość i wydajność swojej pracy, aby amerykańska własność intelektualna była nadal najlepiej chroniona na świecie, zabezpieczając zarazem amerykańską innowację i jej stały wzrost ekonomiczny" - napisał w komentarzy do ogłoszonego komunikatu podsekretarz Departamentu Handlu ds własności intelektualnej, Jon Dudas.

Pomysłowość amerykańska i nie tylko

Jak od razu jednak można dostrzec, na liście 10 czołowych odbiorców patentów z sektora prywatnego znajduje się 6 firm spoza Stanów Zjednoczonych: Canon, Matsushita, Samsung, Hitachi, Toshiba i Fujitsu. Wypada zatem z przyjemnością zauważyć, że ten zapowiadany przez Dudasa wzmożony nacisk na jakość i wydajność procedur patentowych, chronić będzie zapewne także w dużej mierze innowację spoza USA.