Pomysły na sprzedaż

Internet Capital Group wraz z IBM zamierza utworzyć elektroniczny rynek wymiany własności intelektualnej.

Firma inwestycyjna Internet Capital Group (ICGE) z Chicago poinformowała o zamiarze utworzenia internetowej firmy pośredniczącej w wymianie własności intelektualnej. Za pomocą sieciowego serwisu będzie można kupować i sprzedawać pomysły, idee, patenty. W ten sposób ułatwi się kontakty pomiędzy wynalazcami a firmami skłonnymi zainwestować w rozwój czy wdrożenie ciekawych rozwiązań technologicznych.

"Nie sposób sobie wyobrazić, aby jakiś wynalazca udał się na przykład do centrali koncernu Sony i powiedział - spójrzcie, mam coś co was interesuje. Do tego potrzebni są odpowiedni pośrednicy" - powiedział Curtis Karnow, specjalista od własności intelektualnych w firmie prawniczej Sonnenschein Nath & Rosenthal.

Dostarczona przez IBM baza danych zawiera wykaz ponad 30 mln europejskich i amerykańskich patentów. ICG planuje również pomagać w nawiązywaniu kontaktów między wynalazcami a kancelariami prawniczymi, specjalizującymi się w dziedzinie własności intelektualnej. Serwis uruchomiony będzie w III kwartale br. Za jego użytkowanie pobierane będą opłaty subskrypcyjne oraz prowizja przy każdej transakcji.


Zobacz również