Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka

Czy Mark Zuckerberg spodziewał się, że jego sieć społecznościowa stanie się kolosem, sięgającym całego świata? Najnowsze dane pokazują, że używa jej co szósty mieszkaniec Ziemi.

Firma ujawniła pięć wykresów, obrazujących użytkowników oraz dochody. Niemal wszędzie odnotowywany jest wzrost. Poniższy wykres pokazuje ilość aktywnych osób dziennie. Przeciętnie jest ich 802 miliony, z czego 203 z samej tylko Europy, 216 z Azji, 150 z USA i Kanady, a pozostałe 233 miliony z innych rejonów świata.

Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka

Facebook - dziennie

Jeśli chodzi o statystyki miesięczne, odnotowywana jest aktywność na miliardzie i 276 milionach kont, co jest wzrostem o ok. 50 milionów kont w stosunku do ostatniego kwartału 2013 roku, a ponad 160 milionów więcej niż w styczniu ubiegłego roku.

Zobacz również:

  • Instagram obawia się utraty nastoletnich użytkowników
  • Ponad 70 mln użytkowników przeniosło się z WhatsApp na Telegram
Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka

Facebook miesięcznie

Rośnie liczba osób, które dziennie korzystają z mobilnej wersji Facebooka. W pierwszym kwartale tego roku zanotowano 609 milionów odwiedzin z urządzeń przenośnych, a warto zauważyć, że w analogicznym zakresie czasu w 2012 roku było ich tylko 266 milionów.

Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka

Statystyki dotyczące miesięcznej aktywności użytkowników są równie imponujące. Przez pierwsze 3 miesiące 2014 roku ponad miliard osób wchodziło na swoje konta z urządzeń mobilnych, podczas gdy dwa lata temu ich liczba nie sięgała nawet połowy tej liczby (488 milionów), a w zeszłym roku wynosiła 751 milionów.

Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka

I na koniec to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli dochód. Za pierwszy kwartał 2014 roku Facebook może pochwalić się zyskiem w wysokości 2,5 miliarda dolarów. A dokładnie 2 502 miliarda i jako jedyna rzecz w zestawieniu jest to gorszy wynik niż poprzedni kwartał - wówczas zanotowano 2 585 miliarda. W obu przypadkach miażdżąca większość zysków generowana jest przez reklamy.

Ponad 1,2 miliarda użytkowników Facebooka