Ponad 10 milionów graczy World of Warcraft oficjalnie!

Stało się! Pomimo, że od dłuższego czasu istniały spekulacje jakoby liczba graczy World of Warcraft przekroczyła magiczną barierę 10 milionów, Blizzard w tej sprawie milczał. Teraz jednak firma przyznała w oficjalnym oświadczeniu, że owa astronomiczna ilość użytkowników jest jak najbardziej rzeczywista.

W ubiegłym roku parokrotnie informowaliśmy o zwiększającej się liczbie użytkowników World of Warcraft. Już w styczniu pojawiła się wiadomość, iż World of WarCraft ma już 8 milionów użytkowników. Później w połowie roku 2007 świat obiegła wiadomość o przekroczeniu magicznej liczby 9 milionów graczy. Znacznie przyczyniła się do tego premiera pierwszego rozszerzenia do gry, The Burning Crusade.

Ponad 10 milionów graczy World of Warcraft oficjalnie!

Do wczoraj jednak Blizzard oficjalnie milczał co do aktualnej liczby graczy. Teraz jednak jest już pewne - World of Warcraft przekroczył barierę 10 milionów graczy. Trzeba przyznać, że jest to niezwykły wynik jak na produkcję, której miesięczny abonament sięga około 50 złotych.

Zobacz również:

  • Diablo 4 - główny reżyser zwolniony. Czy to opóźni premierę?

Blizzard oprócz pochwalenia się tym niebywałym wynikiem, podał także dane co do liczby graczy na danych kontynentach. W Ameryce Północnej gra aktualnie 2,5 miliona osób. W Europie pół miliona mniej. Najwięcej graczy, bo aż 5,5 miliona, pochodzi z Azji.

Cóż.. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny rekord World of Warcraft.