Ponad 10 tysięcy samochodów w Gran Turismo 5!

W zasadzie to stwierdzenie z tytułu jest wierutnym kłamstwem... Wiadomo bowiem, że w najnowszym Gran Turismo 5 nie będzie czegoś takiego jak "kompletna lista wozów". Jak to możliwe? Szczegóły poniżej.

Listę aut podał serwis Gran Turismo Center. W zasadzie nie da się w stosunku do niej użyć innego słowa niż imponująca. Gracze będą mieli bowiem do wyboru ponad 10 000 wozów! Tak to nie żart, właśnie tyle samochodów zawiera oficjalna lista.

Wirtualnym kierowcom nie zawróci się jednak od razu w głowie. Zaraz po premierze będą oni mieli dostęp do "mizernej" ilości 340 samochodów. Reszta będzie tworzona na bieżąco przez producenta - Polyphony Studios.

Jednak to nie wszystko. Tak jak wspomniałem na początku, w Gran Turismo 5 nie będzie możliwości podania ostatecznej liczby pojazdów. Producent zapewnił bowiem, że samochody będą także tworzone na indywidualne zamówienie graczy. Oznacza to, że będzie można jeździć dosłownie wszystkim. Są też i wady - taka usługa będzie miała swoją cenę, zapewne zależną od ilości pracy włożonej w dany model wozu.

Co do samej listy, to zazwyczaj byśmy ją po prostu opublikowali... W tym wypadku jest jednak prostszy sposób. Wystarczy zamknąć oczy i wyobrazić sobie jakikolwiek model samochodu - na pewno znajdzie się w grze (tak, Fiat 126 i Wartburg również!).

Aktualizacja: 02 sierpnia 2007 09:57

Okazuje się, że rewelacyjna wiadomość podana przez Gran Turismo Center jest fałszywa. Redaktorzy serwisu zapewniali, że informacja o liczbie 10 tysięcy aut w Gran Turismo 5 jest sprawdzona i pochodzi bezpośrednio od Sony. Europejscy przedstawiciele koncernu stwierdzili jednak, że to kompletna bzdura. Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę nieźle...