Ponad 100 tys. aplikacji zniknęło ze sklepu Windows. Bo liczy się jakość a nie ilość

Microsoft stawia na jakość a nie ilość pozycji w Sklepie Windows.

Kilka dni temu serwis Windows Blog Italia poinformował, że Microsoft usunął w ciągu kilku tygodni tysiące aplikacji ze sklepu Windows. Działania te miały być związane z zapowiedzianymi już kilka miesięcy temu planami usunięcia aplikacji, które nie będą miały przydzielonej kategorii wiekowej. Dzisiaj mamy oficjalne oświadczenie Microsoftu w tej sprawie:

"Jak zapowiedzieliśmy kilka miesięcy temu Microsoft przyjął uproszczony system klasyfikacji IARC dla aplikacji i gier zgłoszonych do sklepu Windows. Cała zawartość sklepu jest certyfikowana przez Microsoft aby zapewnić wysoki poziom doświadczenia i interakcji z treściami odpowiednimi dla ciebie i twojej rodziny. Okresowo uruchamiamy testy i usuwamy treści, które nie spełniają wymagań naszego certyfikatu jakości."

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Microsoft usunął od 90 do 150 tysięcy aplikacji. Na szczęście znalazły się tutaj jedynie mniej znane pozycje. Twórcy tych najpopularniejszych zaktualizowali już bowiem swoje produkty tak aby prezentowały kategorię wiekową.

Rzecznik amerykańskiej firmy nie chciał podzielić się żadnymi danymi na temat liczby usuniętych aplikacji. Dodał jednak, że Microsoft koncentruje się obecnie na jakości a nie na ilości, co idzie w parze z zapowiedziami zapewnienia użytkownikom platformy Windows 10 dostępu do treści oferujących doznania na jak najwyższym poziomie.