Ponad 70 mln użytkowników przeniosło się z WhatsApp na Telegram

Po poniedziałkowej awarii WhatsApp, alternatywny komunikator zyskał ponad 70 milionów nowych użytkowników.

Ponad 70 mln użytkowników przeniosło się z WhatsApp na Telegram

Założyciel komunikatora internetowego Telegram, Pavel Durov ujawnił, że na jego platformie zarejestrowało się w poniedziałek rekordowe 70 milionów użytkowników. Powodem masowego ściągania aplikacji z pewnością była awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Zanim Durov ogłosił wesołą nowinę, wielu dotychczasowych użytkowników jego komunikatora, zauważyła, że ten drastycznie spowolnił. Wysyłanie wiadomości było wolniejsze niż zwykle w Ameryce oraz Wielkiej Brytanii. Choć przedsiębiorca nie odniósł się do tej kwestii, skomentował całą sytuację:

Dzienne tempo wzrostu Telegrama przekroczyło normę i jednego dnia przyjęliśmy ponad 70 milionów osób z innych platform. Jestem dumny z tego, jak nasz zespół poradził sobie z bezprecedensowym wzrostem, ponieważ Telegram nadal działał bezbłędnie dla większości naszych użytkowników.

Prawdopodobnie wielu nowych użytkowników Telegrama powróciło już do przywróconego po awarii Messengera czy WhatsAppa, jednak mogło zachować nowo zainstalowaną aplikację na wypadek przyszłych awarii. Durov publicznie zachęcił do korzystania z komunikatora i poinstruował także jak importować na niego czaty z aplikacji konkurencji.

Zobacz również:

  • Jak zainstalować aplikację WhatsApp na iPada?
  • Ile zarabia na Tobie Facebook?
  • Facebook wprowadza zmiany w szyfrowaniu Messengera. Jakie nowości przewidziano?

Zobacz także: Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka

Źródło: neowin.net