Ponaddźwiękowy jeż

W przyszłym roku posiadacze konsoli Dreamcast będą mogli cieszyć się z Sonic Adventures 2.

Tradycją stało się już, że każda firma odgrywająca ważną rolę na rynku konsolowym ma własną maskotkę, będącą bohaterem większości jej gier i nieodłącznym elementem kampanii reklamowych. Najlepszymi przykładami są tu korporacje Nintendo i promująca ją postać hydraulika Mario oraz Sega zawsze kojarzona z niebieskim jeżem o imieniu Sonic.

Jeśli już mowa o tym ostatnim, to aktualnie trwają prace mające na celu stworzenie kontynuacji bardzo popularnej wśród użytkowników Dreamcasta zręcznościówki zatytułowanej Sonic Adventures. Nowa gra będzie klasycznym sequelem, zaoferuje więc nam jedynie pokaźny zestaw nigdzie nie publikowanych dotąd poziomów oraz rozszerzy liczbę dostępnych bohaterów. Kreatorzy zapowiadają również wprowadzenie niewielkich modyfikacji w oprawie graficznej, mających głównie na celu poprawienie jej efektowności i prędkości działania. Sonic Adventures 2 ma się cechować niezwykła dynamiką, co zmusi graczy do maksymalnego skupienia nad rozgrywką i zapewni wprost niesamowite doznania emocjonalne.

Tytuł został już zaprezentowany na targach E3, ale pokaz odbył się za zamkniętymi drzwiami i przeznaczony był wyłącznie dla wybranych przedstawicieli mediów. Sega ujawniła jednak publicznie, że pełna wersja gry pojawi się na rynku amerykańskim na początku przyszłego roku.


Zobacz również