Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google operatorem komórkowym w USA?... UKE chce kontrolować treści w Internecie... Wirtualny sąd usprawni procesy cywilne... Motorola postanowiła się odchudzić... Internet zwolnił, bo pękły podmorskie kable... Za parkowanie w Warszawie zapłacisz z komórki...

COMPUTERWORLD

Co firmie daje testowanie oprogramowaniaDostawcy oprogramowania coraz częściej namawiają klientów do wdrażania swoich aplikacji jeszcze przed przygotowaniem ich ostatecznej wersji. Oto kilka korzyści, które zyskują stając się tzw. early adopters.

http://p1.idg.pl/r/eddef

UKE chce kontrolować treści w InterneciePrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Anna Streżyńska, chce, aby ten zajął się kwestią treści publikowanych w Internecie. Według niej UKE powinno też połączyć się z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

http://p1.idg.pl/r/2c8bc

RZECZPOSPOLITA

Wirtualny sąd usprawni procesy cywilneZa dwa lata sądowy nakaz zapłaty za nieuregulowane rachunki za światło, gaz czy impulsy telefoniczne możemy dostać z internetowego sądu.

http://rp.pl/artykul/89058.html

Motorola postanowiła się odchudzićAmerykański koncern chce wydzielić osobną spółkę odpowiedzialną za segment telefonów komórkowych. Może to być wstępem do sprzedaży nierentownego biznesu.

http://rp.pl/artykul/89407.html

Internet zwolnił, bo pękły podmorskie kableUsuwanie uszkodzeń przewodów łączących Europę z Azją potrwa jeszcze co najmniej tydzień.

http://rp.pl/artykul/89088.html

Elektroniczne odciski palców to twardy dowódDuże i średnie firmy straciły w 2007 roku kilkaset mln zł wskutek przestępstw białych kołnierzyków.

http://rp.pl/artykul/88970.html

GAZETA PRAWNA

Vectra ma podwoić liczbę klientów telewizji cyfrowejPonad 100 mln zł zainwestuje w tym roku Vectra, drugi co do wielkości operator kablowy w Polsce, głównie w rozwój usług internetowych i telewizji cyfrowej.

http://p1.idg.pl/r/847af

Za parkowanie w Warszawie zapłacisz z komórkiW Warszawie mPay rozpoczyna testowanie możliwości płacenia za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego.

http://p1.idg.pl/r/fe2e4

Innowacyjne firmy dostaną z UE wsparcie w giełdowym debiucieMałe i średnie firmy będą mogły pozyskać z UE środki na usługi związane z przygotowaniem prospektu emisyjnego lub koszty autoryzowanego doradcy. Pierwsze firmy mogą skorzystać z tych pieniędzy już w marcu, a w puli jest ok. 61 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/90ff7

GAZETA WYBORCZA

Google operatorem komórkowym w USA?Zaczął się jeden z największych przetargów w historii telekomunikacji. Za nowe pasma dla komórek amerykańskie firmy dają 19 mld dol.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4895335.html

GAZETA.PL

Co czeka polskie firmy internetowe na Wschodzie?Polskie firmy internetowe ruszyły zdobywać przyczółki na rynkach wschodnich, zanim tamtejszy biznes internetowy rozpędzi się na dobre. Co je tam czeka?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4895377.html

POLSKA

Polski student rzuca wyzwanie elektronicznym potentatomJeszcze trzy lata temu Maciej Marczewski zarabiał na studenckie wydatki, myjąc okna w irlandzkich domach. Dzisiaj firma 25-letniego Marczewskiego, Irydi, zaczyna sprzedaż pierwszego polskiego odtwarzacza multimedialnego o nazwie Booster.

http://www.polskatimes.pl/16,20187.htm

POLITYKA

Krucjata PudelkaTwórcę Pudelka - pionierskiego plotkarskiego serwisu w Internecie - uważa się za wizjonera polskiej sieci. On zaś mówi o sobie: moralista.

http://technopolis.polityka.pl/2008/plotkarski-pudelek

FORBESNowy władca IT

W polskiej branży informatycznej niewielu jest w stanie dotrzymać kroku Adamowi Góralowi. Nie dziwi więc tytuł Gracza Roku 2008 w kategorii media, komunikacja, IT.

http://www.forbes.pl/forbes/2008/01/17/030_nowy_wladca_it.html

Światowe łowy na polski e-biznes

Do niedawna polskie spółki internetowe szukające finansowego i strategicznego wsparcia mogły liczyć tylko na zainteresowanie polskich inwestorów. Sytuacja ta powoli się zmienia.

http://www.forbes.pl/forbes/2008/01/17/038_swiatowe_lowy_na.html

Pod skrzydłami gigantów

Wielcy świata IT - Intel oraz Cisco - chętnie inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia. Bynajmniej nie wyłącznie po to, by poprawić i tak bardzo dobre wyniki finansowe.

http://www.forbes.pl/forbes/2008/01/17/078_pod_skrzydlami_gigantow.html

Komandosi na tyłach portali$

Horyzontalne portale coraz częściej jawią się internautom jak dawne sklepy GS. Niby mają mydło i powidło, ale na rozkosznie długie godziny idzie się do wyspecjalizowanych butików

http://www.forbes.pl/forbes/2008/01/17/117_komandosi_na_tylach.html