Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Play może trafić w ręce China Mobile... eBay gwałtownie traci polski rynek aukcji... Asseco Slovakia pracuje nad kolejnymi przejęciami w Europie... Netia sprzedała udziały w operatorze sieci Play... Interia ma zakończyć rok z 93 mln zł przychodów...

COMPUTERWORLD

Gry: zabawy dużych dzieciCD Projekt tworzy największe studio deweloperskie w naszym regionie Europy. Twórcom gry Wiedźmin udało się sprzedać już 600 tys. egzemplarzy, za cel stawiają milion w ciągu pierwszego roku obecności gry na rynku. Za chwilę może się okazać, że gry staną flagowym produktem twórców oprogramowania w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/e03d1

Netia sprzedała udziały w operatorze sieci PlayWczoraj (22 lutego) Netia zawarła umowę sprzedaży 23,4% udziałów w P4 na rzecz Tollerton Investments Limited i Novator Telecom Poland S.a.r.l. za 130 mln euro. Tym samym wycofała się z inwestycji w tego operatora komórkowego.

http://p1.idg.pl/r/8b790

RZECZPOSPOLITA

Dane przesyłane przez skórę człowieka zastąpią elektroniczne kartyKoniec z wymianą wizytówek i szukaniem w kieszeni kluczy lub kart wejściowych do drzwi. Wszystkie potrzebne informacje popłyną przez ludzkie ciało.

http://rp.pl/artykul/96951.html

To już ostatnie zwycięstwo płytyW wojnie formatów dysków wideo wysokiej rozdzielczości wygrał promowany przez Sony Blu-ray Disc. Ale do sukcesu jeszcze daleko, bo użytkownicy za chwilę wcale płyt nie będą potrzebować.

http://rp.pl/artykul/96746.html

eBay gwałtownie traci polski rynek aukcjieBay wprowadził w lutym opłaty i nie jest już drugim serwisem na rynku elektronicznych aukcji w Polsce.

http://rp.pl/artykul/97743.html

Asseco Slovakia pracuje nad kolejnymi przejęciami w EuropieSpółka IT Asseco Slovakia pracuje nad przejęciami spółek w Austrii i na Węgrzech, wynika z wypowiedzi prezesa Jozefa Kleina.

http://rp.pl/artykul/96666.html

GAZETA PRAWNA

Interia ma zakończyć rok z 93 mln zł przychodówW przyciągnięciu reklamodawców w tym roku Interii pomóc mają dwa duże wortale, które uruchomi wspólnie z nowym właścicielem Wydawnictwem Bauer.

http://p1.idg.pl/r/7e685

DM BZ WBK najlepiej obsługuje klientów w sieciDom Maklerski BZ WBK ma serwis internetowy najbardziej przyjazny klientom. Inwestorzy korzystający z usług DM PKO BP oraz ING Securities mogą być również zadowoleni.

http://p1.idg.pl/r/47e9b

Play może trafić w ręce China MobileChina Mobile, największy na świecie pod względem liczby klientów operator komórkowy, chce wejść na rynek europejski.

http://p1.idg.pl/r/37b4d

1 mld zł unijnej dotacji dla naukowców już do wzięciaNa pieniądze z Programu Innowacyjna Gospodarka na razie mogą liczyć tylko naukowcy. Firmy muszą poczekać przynajmniej do końca marca.

http://p1.idg.pl/r/e9c63

Paszporty z odciskami palców w 2009 rokuStare paszporty będą ważne jeszcze dziesięć lat. Od 28 sierpnia 2006 r. wydawane są już tylko paszporty biometryczne. Obecnie znajdują się w nich cyfrowe zapisy wizerunku twarzy.

http://p1.idg.pl/r/96876

GAZETA WYBORCZA

Bilet na tramwaj z komórkiKilka kliknięć w telefonie, i jedziesz tramwajem z elektronicznym biletem. Usługa rusza 26 lutego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4955794.html

GAZETA.PL

Gorzkie urodziny IntelaLatem tego roku Intel, największy producent mikroprocesorów na świecie, ma zamiar hucznie obchodzić 40. urodziny. Ale atmosferę przygotowań do wielkiej fety psuje Komisja Europejska.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4958534.html

Unia Europejska i USA łowią komputerowe podróbkiWystarczyły dwa tygodnie, by unijne i amerykańskie służby przechwyciły na lotniskach podrabiane części komputerowe o wartości ponad 1,3 mld dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4958537.html

PULS BIZNESU

Optimus chce odrzucenia wniosku Zatry o jego upadłość lub odroczenie posiedzenia sąduSpółka IT Optimus złożyła do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o oddalenie wniosku firmy Zatra o ogłoszenie jego upadłości, ewentualnie o odroczenie posiedzenia Sądu w sprawie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki do czasu zakończenia emisji akcji serii C1, poinformowała spółka w raporcie.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7999f1c6-e515-48f2-ba01-812a1b264d0c