Poniedziałkowy Przegląd Prasy

W 2013 r. miliard urządzeń mobilnych będzie podłączonych do Internetu... Gorący koniec roku w NTT System... Banki wymieniają stare karty na bezpieczniejsze... Największe fuzje i przejęcia 2009 r. w branży IT... Polska wyszukiwarka rośnie... Unia ściszy empetrójki...

COMPUTERWORLD

Niedozwolone klauzuleW rejestrze Prezesa UOKiK znajduje się ponad 1700 klauzul, których nie można zamieszczać w regulaminach świadczenia usług drogą elektroniczną.

http://p1.idg.pl/r/9dc71

IDC: w roku 2013 miliard urządzeń mobilnych będzie podłączonych do InternetuWedług badań przeprowadzonych przez firmę badawczą, rosnące zapotrzebowanie na aplikacje online powinno wywindować liczbę urządzeń mobilnych podłączanych do internetu na przeszło miliard w roku 2013.

http://p1.idg.pl/r/b0c4b

RZECZPOSPOLITA

Unia ściszy empetrójkiEksperci UE chcą, by odtwarzacze MP3, w tym iPody, mogły emitować dźwięk o maksymalnej mocy 85 decybeli, choć z możliwością podwyższenia do 100 decybeli.

http://www.rp.pl/artykul/405604_Unia_sciszy_empetrojki.html

Banki wymieniają stare karty na bezpieczniejszeW 2010 r. największe banki przeprowadzą masową wymianę kart płatniczych na nowe z mikroprocesorem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,405836_Banki_wymieniaja_stare_karty_na_bezpieczniejsze_.html

Operatorzy: będą nowi właścicieleW przyszłym roku rynek fuzji i przejęć w tej branży ożyje. Głównie dzięki decyzjom Skarbu Państwa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,405829_Operatorzy__beda_nowi_wlasciciele.html

PULS BIZNESU

Polska wyszukiwarka rośnieWyszukiwarka plików multimedialnych filestube.com wciąż pozostaje najpopularniejszym polskim projektem w internecie.

http://www.pb.pl/a/2009/12/11/Polska_wyszukiwarka_rosnie

PARKIET

Gorący koniec roku w NTT SystemInformatyczna firma dzięki dobremu III i IV kwartałowi wciąż ma szansę wypracować w 2009 r. dodatni wynik netto.

http://www.parkiet.com/artykul/26,878392_Goracy_koniec_roku_w_NTT_System.html

NetWorld

Konkurs PRODUKT ROKU 2009 rozstrzygniętyKonkurs PRODUKT ROKU 2009 - Wybór Czytelników NetWorld jest kontynuacją poprzednich edycji, cieszących się od lat dużym zainteresowaniem. W tym roku lista kategorii została nieco zmodyfikowana - w odpowiedzi na zmieniające się technologie i rynek. Między innymi pojawiły się dwie nowe kategorie "Green IT" oraz "Wirtualizacja". Inne kategorie zostały poszerzone.

http://p1.idg.pl/r/1c347

MSPStandard

Najlepsi wśród najlepszychW październiku br. firma doradcza Deloitte ogłosiła wyniki X edycji rankingu pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm technologicznych Technology Fast 50 Central Europe. Tradycja takich badań ma już ponad dziesięć lat. Rozpoczęło się w Dolinie Krzemowej w 1995 r. Obecnie badania są prowadzone na całym świecie - poza Stanami Zjednoczonymi obejmują 17 krajów. W odrębnej kategorii uczestniczą kraje Europy Środkowej.

http://p1.idg.pl/r/addcd

ITPartner

Największe fuzje i przejęcia 2009 r. w branży ITZbliżający się nieuchronnie do zasłużonego końca 2009 rok znacząco wpłynął na kształt całego rynku IT. Doszło aż do dziesięciu akwizycji bądź fuzji, a koszt każdej z tych transakcji przekroczył miliard USD. Wśród największych graczy 2009 roku wymienić można takie koncerny, jak: Oracle, Cisco, Dell, HP, EMC czy IBM.

http://p1.idg.pl/r/5ced4