Poniedziałkowy Przegląd Prasy

13 mln Polaków do cyfrowej edukacji... Jednostki samorządu będą świadczyć usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu... Koniec ery papierowych Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich... SAP przedłuża ofertę zakupu Sybase o 16 dni... Najlepsza rozprawa doktorska w dziedzinie nauk matematycznych wybrana... Rosyjskie Google mają powstawać pod Moskwą... Czy można przewidzieć epidemie wirusów?..

COMPUTERWORLD

O społeczeństwie przedsiębiorczym i innowacyjnymNiemcy szykują się do obrony swojego, historycznie silnego przemysłu motoryzacyjnego przed rosnącą konkurencją z Azji. Istotną rolę w tym zakresie odgrywać mają firmy teleinformatyczne oraz wsparcie ze strony instytucji naukowych i rządu federalnego.

http://p1.idg.pl/r/e0e32

SAP przedłuża ofertę zakupu Sybase o 16 dniKierownictwo niemieckiego koncernu na 16 lipca przesunęło termin wygaśnięcia złożonej w maju oferty zakupu amerykańskiej firmy Sybase. Pozostałe warunki wartej 5,8 mld USD transakcji pozostały niezmienione. Decyzja ma związek z trwającymi procedurami weryfikacyjnymi ze strony europejskiego regulatora rynkowego.

http://p1.idg.pl/r/d21fc

TED: Simon Sinek wyjaśnia jak liderzy inspirują innychDlaczego Martin Luther King został liderem przemian społecznych w Ameryce? Dlaczego bracia Wright wynaleźli samolot, a nie zespół specjalistów opłacanych przez amerykańską armię? Na te i inne pytania odpowiada Simon Sinek w swoim wystąpieniu.

http://p1.idg.pl/r/46435

Najlepsza rozprawa doktorska w dziedzinie nauk matematycznych wybrana Tegorocznym laureatem Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha został dr Jakub Gismatullin, doktorant z Uniwersytetu Wrocławskiego.

http://p1.idg.pl/r/257d8

RZECZPOSPOLITA

Ustawy tylko w sieciKoniec ery papierowych Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich. Szybciej dowiemy się o najnowszych przepisach. Raz do roku będzie ujednolicona każda zmieniona ustawa.

http://www.rp.pl/artykul/503575_Ustawy_tylko_w_sieci.html

13 mln Polaków do cyfrowej edukacjiStwórzmy powszechny program cyfrowej edukacji Polaków - apeluje Stowarzyszenie Miasta w Internecie

http://www.rp.pl/artykul/9211,503692_13_mln_Polakow__do_cyfrowej_edukacji.html

Wydawnictwa szukają innowacji i czytelnikówMiniseriale w Internecie, własne linie kosmetyków i gry komputerowe - wydawcy kolorowych magazynów walczą o nowe źródła wpływów

http://www.rp.pl/artykul/67344,503693_Wydawnictwa_szukaja_innowacji_i_czytelnikow.html

Rosyjskie Google mają powstawać pod MoskwąDuma przyjęła w piątek ustawę powołującą centrum innowacyjności Skołkowo

http://www.rp.pl/artykul/131133,502803_Rosyjskie_Google_maja_powstawac_pod_Moskwa.html

PARKIET

Filipiak: biorę ryzyko na siebieWyniki Comarchu za I półrocze mogą zostać obciążone odpisami na utratę wartości niemieckiej spółki zależnej

http://www.parkiet.com/artykul/7,946296.html

GAZETA PRAWNA

Jednostki samorządu będą świadczyć usługi szerokopasmowego dostępu do InternetuGminy, powiaty i województwa będą mogły prowadzić własną działalność telekomunikacyjną i dostarczać szybki internet tam, gdzie nie opłaca się to prywatnym firmom.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/432651,jednostki_samorzadu_beda_swiadczyc_uslugi_szerokopasmowego_dostepu_do_internetu.html

NETWORLD

Bezpieczeństwo plastikowej kartyZamiast sejfów - celem ataku stały się aplikacje bankowe i systemy e-commerce.

http://p1.idg.pl/r/a90a5

Czy można przewidzieć epidemie wirusów?Firma Kaspersky Lab opatentowała technologię przewidywania epidemii szkodliwego oprogramowania. Zdaniem producenta technologia umożliwi precyzyjne przewidywanie skali epidemii oraz zapobieganie ich rozprzestrzenianiu się.

http://p1.idg.pl/r/8e34a

UC sojusz HP i AvayaHP i Avaya zawarły porozumienie dotyczące rozwiązań UC (Unified Communications - zunifikowana komunikacja) i contact center, w myśl którego HP będzie sprzedawać produkty Avaya i wspierać je technicznie. W zgodnej opinii analityków, to porozumienie ma głównie na celu osłabienie pozycji Cisco na tym rynku.

http://p1.idg.pl/r/c2130