Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Obniżki cen Neostrady to kwestia kilku tygodni... Gmail.pl nie dla Google’a... Polskie firmy liczą na sukces iPada... Zagraniczny inwestor poda pomocna dłoń Internet Group... Wyczerpuje się pula grantów dla firm... USA rozbiły azjatycki kartel cenowy producentów LCD... Realne pieniądze za wirtualne gry... Ipad nie uratuje dzienników... Unia zablokowała kredyt technologiczny... Pracował w Google i Facebooku, teraz porównuje...

COMPUTERWORLD

Konsolidacja i propagacjaIntegracja systemów jest jednym z najczęstszych przypadków wywołujących problemy z jakością danych.

http://p1.idg.pl/r/a3ae8

SAP ujawnia swoje zamiary wobec SybaseNiemiecki gigant zamierza skoncentrować się na wykorzystaniu rozwiązań firmy Sybase do umocnienia pozycji na rynku oprogramowania mobilnego. Planowana jest również bliższa integracja rozwiązań bazodanownych Sybase m.in. z oprogramowaniem SAP Business Suite.

http://p1.idg.pl/r/60bf3

Steve Wozniak wspomina początki AppleWspółtwórca Apple o swojsko brzmiącym nazwisku Steve Wozniak, wspominał podczas Flash Memory Summit w Santa Clara w Kalifornii początki tworzenia firmy.

http://p1.idg.pl/r/180ae

Comarch: Chiny tak, joint-venture raczej nieW lutym tego roku mówiło się już o finalizacji wspólnego przedsięwzięcia Comarchu i chińskiej firmy Inspur. Wczoraj prezes krakowskiej spółki powiedział w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes, że raczej nie będzie robić dużego joint-venture w Chinach. Ale w Chinach nadal chce być obecny.

http://p1.idg.pl/r/5590c

RZECZPOSPOLITA

Prezes TP: obniżki cen to kwestia kilku tygodniW tym roku obniżki cen, a w przyszłym szybki internet - to, w skrócie, plan Telekomunikacji Polskiej na odbudowanie udziałów w rynku.

http://www.rp.pl/artykul/525808_Neostrada_bedzie_tansza.html

Realne pieniądze za wirtualne gryPolscy producenci gier wideo szturmem zdobywają serca i portfele fanów tego rodzaju rozrywki z całego świata.

http://www.rp.pl/artykul/9211,525324_Realne_pieniadze_za_wirtualne_gry.html

Wyczerpuje się pula grantów dla firmJuż w tym roku w kilku regionach skończą się pieniądze na dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw.

http://www.rp.pl/artykul/9211,525045_W_kilku_regionach_koncza_sie_dotacje_.html

GAZETA PRAWNA

Gmail.pl nie dla Google’aZa 119 400 złotych wylicytowano na Allegro kontrowersyjną domenę Gmail.pl. Kontrowersyjną, bo choć wykorzystuje zarejestrowaną przez Google nazwę poczty, do amerykańskiego potentata nie należy. I nadal należeć nie będzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444608,gmail_pl_nie_dla_google_a.html

Kierunki zamawiane wciąż czekają na chętnychDobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie dostali się na studia. We wrześniowej rekrutacji wciąż można się ubiegać o miejsce na tzw. kierunkach zamawianych, m.in. informatyce, inżynierii środowiska czy nanostruktur, oraz o comiesięczne stypendium motywacyjne w wysokości tysiąca złotych.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/444603,kierunki_zamawiane_wciaz_czekaja_na_chetnych.html

Polskie firmy liczą na sukces iPadaProducenci e-czytników, dystrybutorzy e-książek i wydawcy szykują się do jesiennej ofensywy. Jednak bez pomocy operatorów komórkowych i Empiku nie rozkręcą rynku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444614,polskie_firmy_licza_na_sukces_ipada.html

Unia zablokowała kredyt technologicznyFirmy dostają coraz mniej pieniędzy z Unii. Jeden z ostatnich programów, w którym mogą liczyć na dofinansowanie, to Innowacyjna Gospodarka.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444619,unia_zablokowala_kredyt_technologiczny.html

Michael Wolff o rynku medialnym: Ipad nie uratuje dziennikówDlaczego Rupert Murdoch myśli, że może wygrać z internetem? Michael Wolff: Bo jest stary i nie wie, z czym walczy. Ma 79 lat. Rządzi jednym z największych imperiów medialnych świata, a nie używa nawet powszechnej dziś poczty elektronicznej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444345,michael_wolff_o_rynku_medialnym_ipad_nie_uratuje_dziennikow.html

Era e-maili i mobilnego marketingu, czyli jak nie zniechęcić klienta promocjąCoraz więcej firm używa nowoczesnych narzędzi do promowania produktów i usług. Jednak dzisiaj, aby osiągnąć efekt, nie wystarczy już wysłać standardowego newslettera. Trzeba znaleźć oryginalną zachętę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444349,era_e_maili_i_mobilnego_marketingu_czyli_jak_nie_zniechecic_klienta_promocja.html

WYBORCZA.BIZ

Wielka gra w internecieMiliony osób hodują w internecie świnie, doją krowy, sadzą ziemniaki, rywalizując przy tym ze znajomymi. Spółka, która to wymyśliła, jest warta miliardy, a fachowcy mówią o rewolucji na miarę Google'a.

http://wyborcza.pl/1,75248,8282110,Wielka_gra_w_internecie.html

USA rozbiły azjatycki kartel cenowy producentów LCDAmerykański wymiar sprawiedliwości znalazł kartel cenowy na światową skalę. Brały w nim udział producenci paneli LCD. 6 firm już przyznało się do winy. Największy producent ekranów ciekłokrystalicznych na Tajwanie postanowił się bronić.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8279857,USA_rozbily_azjatycki_kartel_cenowy_producentow_LCD.html

PULS BIZNESU

Pracował w Google i Facebooku, teraz porównujePrzez cztery lata David Braginsky pracował w Google, a trzy spędził w Facebooku. Teraz porównuje pracodawców.

http://www.pb.pl/a/2010/08/22/Pracowal_w_Google_i_Facebooku_teraz_porownuje

Internet Group ma inwestoraZarząd spółki jest dobrej myśli. Wie, jak może spłacić BRE Bank. Pomocną dłoń poda zagraniczny inwestor.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/23/Internet_Group_ma_inwestora

NetWorld

Apple szykuje narzędzie do blokowania nieautoryzowanych kopii iOSMożliwe, że już niedługo producentowi iPhone'a i iPada uda się skutecznie blokować nieautoryzowane wersje swojego systemu operacyjnego iOS. Firma właśnie aplikuje w sprawie zaawansowanego patentu do wyszukiwania urządzeń i informowania ich użytkowników o zaistniałej sytuacji.

http://p1.idg.pl/r/d9399

Różne dane wymagają osobnych sieciW porównaniu do środowiska pracującego bezpośrednio na sprzęcie, wirtualizacja dodaje jeszcze jeden element - jest nim hypervisor.

http://p1.idg.pl/r/cfe0d

Kolejny przełom - moduły z portami Ethernet 100 Gb/sBrocade przełamuje kolejną barierę, przygotowując się do wprowadzenia na rynek modułu Ethernet z portami 100 Gb/s, który będzie można instalować w przełącznikach linii NetIron MLX.

http://p1.idg.pl/r/c0114