Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Współzałożyciel Microsoftu pozywa Facebooka, Google i innych gigantów... Asseco Poland zarabia nawet w chudych latach... Walka o przejęcie 3PAR trwa nadal... Rynek teleinformatyczny wychodzi z kryzysu... SAP zainteresowany kupnem firmy Red Hat?... Adres e-mail chroniony jak dane osobowe... Polskie domeny tanieją... Intel tnie prognozy... Vodafone sprzeda udziały w sieci Plus... Pieniądze na e-projekty powoli płyną do firm... Kto zarabia najwięcej na YouTube... Zakupowy boom w sieci...

COMPUTERWORLD

Walka o przejęcie 3PAR trwa nadalNie widać końca rywalizacji między Dellem a HP o przejęcie firmy 3PAR (producent systemów pamięci masowej). Dzisiaj HP wyszedł z nową ofertą, deklarując gotowość wyłożenia za 3PAR 2 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/c8025

Vodafone sprzeda udziały w sieci PlusMiędzynarodowy operator telefonii komórkowej planuje ponoć zmienić swoja strategię inwestowania za granicą. Na pierwszy ogień ma pójść właśnie sprzedaż udziałów operatora sieci Plus.

http://p1.idg.pl/r/ecb57

SAP zainteresowany kupnem firmy Red Hat?Pogłoski dotyczące potencjalnego przejęcia firmy Red Hat przez większy koncern z branży IT pojawiają się regularnie co kilka miesięcy. W przeszłości mówiło się, że Red Hat zostanie sprzedany firmom takim jak Oracle i IBM. Teraz mówi się o fuzji z koncernem SAP.

http://p1.idg.pl/r/db873

RZECZPOSPOLITA

Pieniądze na e-projekty powoli płyną do firmPrzedsiębiorcy, którym przyznano dotacje na biznesy internetowe, skarżą się, że są one wypłacane z opóźnieniem, co utrudnia realizację projektów i podwyższa ich koszty.

http://www.rp.pl/artykul/9211,528305-Pieniadze-na-e-projekty-powoli-plyna-do-firm.html

Zakupowy boom w sieciW Internecie kupuje już co czwarty Polak. Liczba e-sklepów rośnie jeszcze szybciej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,528007-Zakupowy-boom-w-sieci-.html

Asseco Poland zarabia nawet w chudych latachRzeszowska grupa dobrze radzi sobie ze spowolnieniem, które od kilku już kwartałów dotyka branży nowych technologii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,528005-Asseco-Poland-zarabia-nawet-w-chudych-latach.html

GAZETA PRAWNA

Adres e-mail chroniony jak dane osoboweAdres poczty elektronicznej może być daną osobową podlegającą ochronie, podobnie jak chociażby nasze nazwisko. Oceny, czy prawo na to pozwala, należy dokonywać każdorazowo w odniesieniu do konkretnego adresu poczty elektronicznej.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/446183,adres_e_mail_chroniony_jak_dane_osobowe.html

WYBORCZA.BIZ

Współzałożyciel Microsoftu pozywa Facebooka, Google i innych gigantówPaul Allen, jeden ze współzałożycieli Microsoftu, wniósł do sądu pozew przeciwko 11 największym internetowym graczom, wśród których są m.in. Facebook, Google, Yahoo!, YouTube i eBay. Miliarder skarży ich o bezprawne używanie patentów, do których prawa ma jego firma Interval Licensing LCC.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8308200,Wspolzalozyciel_Microsoftu_pozywa_Facebooka__Google.html

PMR: Rynek teleinformatyczny wychodzi z kryzysuTak przynajmniej prognozuje firma analityczna PMR. W tym roku wartość tego rynku wzrośnie o ponad 3 proc., w przyszłym wzrost może być dwucyfrowy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8306764,PMR__Rynek_teleinformatyczny_wychodzi_z_kryzysu.html

PULS BIZNESU

Zarabiają najwięcej na YouTubeOni zarabiają na swoich filmikach w YouTube ponad 100 tys. USD rocznie. Są niezależni, więc całość płynie prosto do ich kieszeni.

http://www.pb.pl/a/2010/08/28/Zarabiaja_najwiecej_na_YouTube

Polskie domeny taniejąNie ma szału na adresy z końcówką "pl". Wszyscy czekają na okazje. I powrót ...Schiwka.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/29/Polskie_domeny_tanieja

PARKIET

Intel tnie prognozyIntel, największy na świecie producent mikroprocesorów, obciął prognozę przychodów w III kwartale, wskazując na słabszy od oczekiwanego popyt na komputery osobiste w Europie i USA.

http://www.parkiet.com/artykul/962438_Intel_koryguje_prognoze_przychodow.html