Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Trwa wycena TP Emitelu przed ewentualną sprzedażą... Wrocławskie centrum usługowe IBM już działa... Nokia ma nowego prezesa... Polacy kupują coraz więcej komputerów... Fachowcy od brudnej roboty czyli praca w IT... 112 wzlotów i upadków telefonu 112... Pronox Technology złożył do sądu listę wierzytelności... Hyperion kupuje sieć kablową Stream... Duża część środków z budżetu Unii musi pójść na rozwój technologii... Jak "piracą" Polacy... Seniorzy kupują co setny telefon...

COMPUTERWORLD

112 wzlotów i upadków telefonu 112Jest wreszcie szansa, że na Euro 2012 powstanie spójny system powiadamiania ratunkowego, obejmujący Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną (OST-112), telefon 112 i Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (OCSŁR). W ten sposób skończy się wieloletnia zabawa w głuchy telefon.

http://p1.idg.pl/r/7e885

Wrocławskie centrum usługowe IBM już działaW dniu dzisiejszym oficjalnie zainaugurowano działalność stworzonego przez firmę IBM Centrum Dostarczania Usług IT we Wrocławiu. Nowy ośrodek jest częścią sieci globalnej sieci ośrodków IBM świadczących usługi IT i outsourcingu procesów biznesowych dla klientów IBM na całym świecie.

http://p1.idg.pl/r/78912

Fachowcy od brudnej roboty czyli praca w ITW dzisiejszej, trudnej sytuacji gospodarczej, wciąż ciężko o pracę, ale w sektorze informatycznym zapotrzebowanie na ludzi od brudnej roboty nigdy nie maleje.

http://p1.idg.pl/r/1699a

RZECZPOSPOLITA

Trwa wycena TP Emitelu przed ewentualną sprzedażąTP wciąż analizuje, za ile może sprzedać firmę, która odpowiada za transmisję naziemnego sygnału telewizji cyfrowej i czy transakcja się jej opłaca.

http://www.rp.pl/artykul/9211,534947-Trwa-wycena-TP-Emitelu--przed-ewentualna-sprzedaza.html

Polacy kupują coraz więcej komputerówPo kilku kwartałach posuchy Polacy znowu zaczęli kupować komputery.

http://www.rp.pl/artykul/9211,534362-Polacy-kupuja-coraz-wiecej-komputerow.html

Czas na innowacjeDuża część środków z budżetu Unii musi pójść na rozwój technologii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,534255-Czas-na-innowacje.html

PULS BIZNESU

Jak "piracą" PolacyStatystyczny polski użytkownik komputera ma w nim nielegalne oprogramowanie o wartości 5 tys. zł - wynika z analiz specjalistów zajmujących się informatyką śledczą. Problem piractwa dotyczy nie tylko użytkowników domowych, ale także instytucji i przedsiębiorstw - przypominają eksperci.

http://pb.pl/4/a/2010/09/12/Jak_piraca_Polacy

Seniorzy kupują co setny telefonReklamy komórkowych telefonów dla osób starszych prędzej można znaleźć na zjeździe gerontologów niż w mediach. Ale klienci są.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/12/Seniorzy_kupuja_co_setny_telefon

PARKIET

Hyperion kupuje sieć kablową StreamPotwierdziły się informacje "Parkietu": grupa telekomunikacyjna budowana wokół Hyperiona uzgodniła przejęcie Stream Communications od funduszu Penta.

http://www.parkiet.com/artykul/967021_Hyperion-kupuje-siec-kablowa-Stream-.html

Pronox Technology: Lista wierzytelności w sądzie, kurs rośnie27,7 proc. zdrożały w środę akcje Pronoksu Technology po informacji, że spółka złożyła do sądu listę wierzytelności. Na koniec dnia kosztowały 0,83 zł - najwięcej od czerwca.

http://www.parkiet.com/artykul/966645_Pronox-Technology--Lista-wierzytelnosci-w-sadzie--kurs-rosnie-.html

NetWorld

Nokia ma nowego prezesaStephen Elop nowym prezesem koncernu Nokia. Dotychczasowy dyrektor działu aplikacji biznesowych w Microsofcie obejmie stanowisko 21 września br., zastępując zwolnionego Olli-Pekkę Kallasvuo.

http://p1.idg.pl/r/0e436

Apple iOS 4.1: iPhone jest już bezpieczny i bardziej wydajnyApple zaprasza do pobierania najnowszego systemu operacyjnego iOS 4.1 dla iPhone'a i iPod'a. Aktualizacja jest już dostępna w serwisie iTunes. Odświeżony iOS zawiera łatki dla najważniejszych dziur w zabezpieczeniach, zwiększa wydajność iPhone'a 3G i przynosi kilka nowych funkcji, które warto poznać.

http://p1.idg.pl/r/d3246