Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Operatorzy komórkowi będą sprzedawać tablety... E-handel rośnie, ale tnie koszty... UOKiK wszczął postępowanie ws. telewizji mobilnej... Asseco szuka szansy w Stanach Zjednoczonych... OPTeam nie może zadebiutować na GPW, bo ma zbyt niską kapitalizację... Parlament Europejski chce skuteczniejszej ochrony praw autorskich... Uzdrowiska wolne od szybkiego internetu...

COMPUTERWORLD

Oferta coraz bardziej wyrównana

Przyglądając się przedstawionemu zestawieniu dostępnych na polskim rynku narzędzi Business Intelligence widzimy jak duża konkurencja panuje w tej klasie rozwiązań oraz jak szeroki zakres opcji dostępny jest dla potencjalnych użytkowników.

Przestępcy atakują przez lukę w ASP.Net

Microsoft poinformował, że odnotowano już pierwsze przypadki wykorzystywania nowoodkrytej luki w ASP.Net do atakowania internautów. W związku z tym firma zaleca autorom stron i aplikacji webowych, by jak najszybciej skorzystali z rekomendowanego przez MS sposobu tymczasowego zabezpieczenia się przed atakiem.

Facebook - największa awaria od czterech lat

Znaczna część użytkowników serwisu społecznościowego Facebook miała wczoraj poważne problemy z uzyskaniem dostępu do strony. Zakłócenia trwały ponad 2,5 godziny - przedstawiciele FB przeprosili już za ten incydent i przyznali, że była to największa od czterech lat awaria serwisu.

RZECZPOSPOLITA

Asseco szuka szansy w Stanach Zjednoczonych

Asseco chce do końca listopada sfinalizować przejęcie kontrolnego pakietu izraelskiej spółki Formula Systems.

Unia ostrzej z piratami

Parlament Europejski chce skuteczniejszej ochrony praw autorskich.

Operatorzy komórkowi będą sprzedawać tablety

Orange, Era i Play wkrótce wprowadzą nowe urządzenia do oferty.

GAZETA PRAWNA

Uzdrowiska wolne od szybkiego internetu

Kilkadziesiąt miejscowości w Polsce jest objętych ustawowym zakazem budowy i modernizacji masztów telefonii komórkowej. Mieszkańcy i kuracjusze mają problem z ząsiegiem i dostępem do bezprzewodowego internetu. Do walki o zmianę przepisów operatorzy wciągają samorządy.

E-detektywi. Jak powstał nowy zawód

Początkowo dowody cyfrowe wykorzystywano głównie w śledztwach dotyczących spraw karnych. Szybko jednak gospodarczego, wykryciu nieuczciwej konkurencji czy odnalezieniu pracowników działających przekonano się, że mogą one pomóc także w wytropieniu winnych szpiegostwa na niekorzyść swoich pracodawców. Tak powstał nowy zawód: e-detektywi.

PULS BIZNESU

E-handel rośnie, ale tnie koszty

Firmy z branży e-commerce w 2009 r. musiały wprowadzić oszczędności. W przyszłość jednak patrzą optymistycznie.

UOKiK wszczął postępowanie ws. telewizji mobilnej

UOKiK sprawdzi, czy czterech największych operatorów telefonii komórkowej - Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel i P4 - nie zawarło bezprawnego porozumienia w sprawie telewizji mobilnej.

PARKIET

OPTeam kibicuje złotemu

Rzeszowska spółka, mimo że od oferty publicznej minęły już dwa miesiące, nie może zadebiutować na GPW, bo ma zbyt niską kapitalizację.

NetWorld

Big Data: połowy w oceanach danych

W ciągłym poszukiwaniu przewagi konkurencyjnej, organizacje sięgają do własnych repozytoriów oraz danych zewnętrznych w celu wyszukiwania trendów, statystyk i innych użytecznych informacji, które mają wspomagać proces podejmowania decyzji o kolejnym ruchu w biznesie. Te zbiory danych, wraz z powiązanymi z nimi narzędziami, platformami i analitykami, są często określane jako "Big Data".

Standardy porównujące trwałość i niezawodność pracy pamięci SSD

Organizacja JEDEC Solid State Technology opracowała dwa standardy pozwalające testować oraz oceniać trwałość i niezawodność pracy pamięci typu SSD. Użytkownicy będą więc mogli niedługo porównywać ze sobą pamięci SSD i sprawdzać czy wybrany przez nich produkt spełnia wymagania stawiane przez konkretną aplikację.

Cisco udostępnił kolejny planowy biuletyn bezpieczeństwa

Cisco publikuje od 2008 r. dwa razy w roku (w czwartą środą marca i czwartą środę września) planowe biuletyny bezpieczeństwa, które zawierają łaty likwidujące dziury dostrzeżone w systemie operacyjnym IOS zarządzającym routerami, przełącznikami i innymi produktami tej firmy. Przedwczoraj firma udostępniła kolejny, drugi w tym roku taki dokument.