Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Konsorcjum Kapsch za 4,9 mld zł wybuduje Krajowy System Poboru Opłat... Ratunkowy numer 112 i minister Miller trafili pod lupę śledczych... Telekomunikacja Polska prawdopodobnie złoży ofertę na kupno Aster... W przyszłym roku koniec dotacji z UE na własny biznes... Microsoft pozywa Motorolę o naruszenie patentów... Straż miejska inwestuje w iPady... Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze strony internetowe spółek... FBI tropi cyber-złodziei... Jaka jest prawdziwa twarz Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka...

COMPUTERWORLD

Wyzwania dla liderów

Większość problemów, z którymi spotykają się menedżerowie odpowiedzialni ze realizację projektów, dotyczy ludzi.

Léo Apotheker z SAP na nowego prezesa HP

Léo Apotheker pracował w SAP przez ponad 20 lat, dzięki niemu udało się stworzyć należącą do największych na świecie firmę produkującą aplikacje biznesowe.

Devoteam o przyszłości Wola Info

Francuski właściciel stawia przede wszystkim na przywrócenie spółce zyskowności i stabilności finansowej. Synergia rozwiązań ma przynieść nowe zamówienia z sektora telekomunikacyjnego, finansowego oraz publicznego.

Android Market oficjalnie w Polsce

Google poinformowało o rozszerzeniu działania sklepu z aplikacjami Android Market na kolejne 18 krajów. Na liście znajduje się także Polska. Niestety są i złe wieści.

GAZETA PRAWNA

Ratunkowy numer 112 i minister Miller trafili pod lupę śledczych

Prokuratura zbada rolę szefa MSWiA Jerzego Millera w przyznaniu intratnego kontraktu bez przetargu teleinformatycznej spółce Medium Soft. Aferę ujawniliśmy w maju w tekście "Jak minister Miller wykręcił numer 112". - Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 231 kodeksu karnego przewidującego karę do trzech lat więzienia za niedopełnienie obowiązków przez urzędników - wyjaśnia rzecznik prokuratury Bogusława Marcinkowska.

W przyszłym roku koniec dotacji z UE na własny biznes

W czterech województwach w przyszłym roku nie będzie już nowych konkursów, w których wybierani są pośrednicy wypłacający unijne dotacje na własny biznes.

Jaka jest prawdziwa twarz Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka

The social network, którego bohaterem jest Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, wszedł właśnie na ekrany amerykańskich kin. W Polsce ma się pojawić na początku listopada.

W 2011 r. zamiast winiet będzie System Poboru Opłat. Za prawie 5 mld zł

Konsorcjum Kapsch za 4,9 mld zł wybuduje Krajowy System Poboru Opłat, który zastąpi winiety dla ciężarówek i autobusów - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA Marcin Hadaj. Inwestycja ma być gotowa w lipcu 2011 roku.

WYBORCZA.BIZ

Microsoft pozywa Motorolę o naruszenie patentów

Koncern z Redmond oskarża Motorolę o naruszenie dziewięciu patentów w telefonach z systemem operacyjnym Android.

PULS BIZNESU

Straż miejska inwestuje w iPady

Porządkowi z Warszawy muszą pałać prawdziwą miłością do gadżetów firmy Apple, skoro chcą kupić także telefony "nie gorsze niż iPhone 3GS".

Najlepsze strony internetowe spółek

Firmy z parkietu coraz lepiej wykorzystują Internet w relacjach inwestorskich. Wyniki konkursu SEG.

FBI tropi cyber-złodziei

FBI i siły bezpieczeństwa na Ukrainie, w Holandii i w Wielkiej Brytanii tropią międzynarodową grupę cyber-złodziei, którzy ukradli 70 mln dol. - poinformowało FBI.

Miasta na Facebooku

Urzędnicy nie mają już dylematu: być albo nie być. W sieci być muszą. Łatwo bowiem o łatkę miasta nienowoczesnego.

PARKIET

TP: jaki wpływ tańszego Internetu

Wprowadzone przez Telekomunikację Polską obniżki cen usług internetowych mogą podnieść bazę abonencką, ale w krótkim okresie przychody spadną.

TPSA może złożyć ofertę na Aster

Telekomunikacja Polska prawdopodobnie złoży ofertę na kupno telewizji kablowej Aster - powiedział prezes spółki Maciej Witucki.

NetWorld

Genialny Stuxnet powstał w Izraelu?

Właśnie pojawiła się kolejna poszlaka, sugerująca że robak Stuxnet - okrzyknięty najlepiej napisanym złośliwym programem w historii - jest dziełem Izraelczyków. Specjaliści z firmy Symantec znaleźli w jego kodzie odniesienia do 9 maja 1979, czyli dnia, w którym irańskie władze przeprowadziły egzekucję Habiba Elghaniana (znanego irańskiego biznesmena pochodzenia żydowskiego).

Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat - wersja RC do pobrania

Można już pobierać wersję "Release Candidate" Ubuntu 10.10. Najnowsza edycja jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa nosi nazwę Maverick Meerkat i korzysta z jądra 2.6.35-22.33.

Dell wirtualizuje centra danych

Dell wprowadza na rynek kolejne produkty ułatwiające wirtualizowanie zasobów znajdujących się w centrach danych (serwery, systemy pamięci masowych i zasoby sieciowe) - zgodnie z przyjętą przez siebie wcześniej strategią Virtual Integrated System (VIS).