Poniedziałkowy Przegląd Prasy

System bankowych przelewów na komórkę wchodzi do Polski... Nowy prezes w Mozilla... Google nadal przyspiesza... Cyfra+ też musi mieć internetową ofertę... Firmy inwestują w technologie wideo... Karen holdingiem inwestycyjnym... 3D tanieje i błyskawicznie podbija świat... WikiLeaks znów ujawni sekrety Pentagonu... iPhone za 5 mln GBP... Brytyjska policja na Twitterze...

COMPUTERWORLD

Walka o Javę

Oracle przedstawił plan rozwoju Javy. Nie wiadomo jednak, czy ma on szansę realizacji, gdyż historia Javy obfituje w różne, trwające do dziś konflikty.

Microsoft rzuca wyzwanie firmie Salesforce

Przedstawiciele koncernu z Redmond liczą na to, że tymczasowo obniżone opłaty za dostęp do funkcji oprogramowania Microsoft Dynamics CRM Online przyciągną do oferowanej w formie usługi aplikacji przede wszystkim obecnych klientów firmy Salesforce.

Imagine Cup 2011 - rejestracja otwarta

Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji konkursu technologicznego Microsoft - Imagine Cup 2011. Hasło konkursu brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Studenckie zespoły będą mogły zrealizować projekt w jednej z pięciu kategorii.

Gartner: odkładane aktualizacje oprogramowania generują coraz wyższe koszty

Analitycy firmy Gartner ostrzegają, że odkładane z roku na rok inwestycje na unowocześnienie oprogramowania biznesowego przyczyniają się do wzrostu kosztów operacyjnych związanych z utrzymaniem leciwych aplikacji. Eksperci spodziewają się, że niebawem skumulowane koszty odroczonej obsługi oraz wdrożenia aktualnych i w pełni wspieranych wersji w skali świata przekroczą 1,5 bln USD.

RZECZPOSPOLITA

WikiLeaks znów ujawni sekrety PentagonuDo Internetu ma trafić nawet 500 tysięcy tajnych dokumentów dotyczących wojny w Iraku.

http://www.rp.pl/artykul/550762-WikiLeaks-znow-ujawni-sekrety-Pentagonu.html

3D tanieje i błyskawicznie podbija świat

Nawet analitycy są zaskoczeni poziomem sprzedaży. Także w Polsce telewizory 3D są chętnie kupowane, a ich ceny spadły już nawet o 20 proc.

Google nadal przyspiesza

Google, nie dość że dominuje na rynku wyszukiwarek, to jeszcze systematycznie poprawia udziały oraz wyniki finansowe.

GAZETA PRAWNA

Cyfra+ też musi mieć internetową ofertę

TP W PARZE Z TVN zetrą się w walce o klientów z Cyfrowym Polsatem. Cyfra+ będzie obserwować tę walkę z boku, jeśli nie pozyska partnera z ofertą dostępu do sieci. Według informacji "DGP" w grę wchodzi współpraca z Netią, rozstającą się z Telekomunikacją Polską.

Oszczędności dzięki sieci. Firmy inwestują w technologie wideo

Przedsiębiorstwa organizują wideokonferencje, transmitują walne zgromadzenia online, a nawet budują własne studia telewizyjne. Ale głosowania przez internet ciągle się boją.

WYBORCZA.BIZ

Brytyjska policja na Twitterze

Policja w Manchesterze przeprowadziła eksperyment - przez całą dobę publikowała w internecie wszystkie zgłoszenia, jakie do niej przyszły

System bankowych przelewów na komórkę wchodzi do PolskiZamiast na konto przelew do bankomatu, a wypłata pieniędzy bez użycia karty bankowej. Do Polski wchodzi nowy system przekazów pieniężnych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8520284,System_bankowych_przelewow_na_komorke_wchodzi_do_Polski.html

PULS BIZNESU

Nowy prezes w Mozilla

Gary Kovacs nowym prezesem Mozilla Foundation, twórcy popularnej bezpłatnej przeglądarki internetowej Firefox.

iPhone za 5 mln GBP

Brytyjski jubiler Stuart Hughes przerobił najnowszą wersję iPhone’a. Telefon kosztuje teraz 5 mln GBP.

PARKIET

Karen holdingiem inwestycyjnym

Giełdowa spółka, która już zrezygnowała ze sprzedaży komputerów, będzie działała na kilku płaszczyznach. Wyposażona przez nowych właścicieli w nieruchomości może prowadzić działalność deweloperską, produkcyjną czy stawiać elektrownie wiatrowe.

Potrzebny jeszcze miliard

To prawda, że mamy nowych udziałowców, którzy przejęli kontrolę nad spółką. Nie wiem jednak, kto za nimi stoi - przyznaje w rozmowie z "Parkietem" Adam Kuriański, prezes CenterNetu i Aero 2.

NetWorld

Networld się zmienia!

W tym miesiącu w kioskach i swoich skrzynkach pocztowych znajdziecie pierwszy numer "Networlda" w nowym, poręcznym formacie i w nowej szacie graficznej. Zmiany nie ograniczają się jednak tylko do wyglądu. Od październikowego numeru wprowadzamy nowe działy pisma.

Capgemini otwiera ekologiczne centrum danych

Zlokalizowany w Wielkiej Brytanii ośrodek Merlin jest oparty na koncepcji zrównoważonego rozwoju. Zużycie energii elektrycznej w ośrodku będzie o połowę mniejsze niż w tradycyjnym budynku tego typu, a koszty utrzymania o trzy czwarte niższe niż w przypadku starszych konstrukcji.

SAP definiuje kierunki rozwoju platformy NetWeaver

Podczas tegorocznej konferencji SAP TechEd przedstawiciele niemieckiego koncernu po raz kolejny zapewnili o przywiązaniu do własnego oprogramowania warstwy pośredniej. Ujawniono również szczegóły rozwoju platformy NetWeaver.