Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google przyznał się do zbierania prywatnych maili... Fiskus sprawdza handlujących w sieci... Dzięki akcjonariuszowi podrożały papiery Pronoksu Technology... Tegoroczne wyniki Wasko będą znacznie lepsze... Multikino inwestuje w 3D, telewizja jeszcze poczeka... Moskwa karze za drogi roaming... Im Polacy starsi, tym rzadziej korzystają z Internetu... Totalizator Sportowy chce do internetu... 50 najpopularniejszych stron na świecie... Śmieciarze internetu zbijają ogromny majątek... Obama spotkał się z prezesem Apple...

COMPUTERWORLD

Wirtualizacja biznesu

Wirtualizacja jest bardzo modnym tematem. Pojawia się jednak głównie w kontekście technologicznym. Mamy masę informacji na temat wirtualnych maszyn, systemów, aplikacji. Tymczasem, wirtualizacji może ulec także sfera organizacyjna działalności biznesowej. W dużej mierze właśnie za sprawą technologii.

Google Apps i Office 365 - nowy wymiar konkurencji firm Google i Microsoft

Debiut oferowanego wyłącznie w formie usługi pakietu aplikacji biurowych Office 365 oznacza, że konkurencja między firmami Microsoft i Google przenosi się do nowego segmentu. Koncern z Redmond wchodzi na rynek rozwiązań dostępnych w modelu cloud z jednym ze swoich najpopularniejszych produktów.

Pierwsze urodziny Windows 7

Microsoft celebruje pierwsze urodziny swojego najnowszego, pecetowego systemu operacyjnego - Windows 7. Analitycy przyglądają się natomiast wynikom sprzedaży tego OSu. Okazuje się, że produkt staje się coraz popularniejszy, choć na rynku nadal dominuje Windows XP.

RZECZPOSPOLITA

Moskwa karze za drogi roaming

Rosja negocjuje z UE obniżkę opłat roamingowych dla rosyjskich operatorów. Tymczasem trzy największe firmy zapłacą ok. 240 mln dol. kary za zawyżanie tych opłat.

Sieć: łatwiej o sprzęt niż o motywację

Im Polacy starsi, tym rzadziej korzystają z Internetu. Używa go co dziesiąta osoba, która skończyła 65 lat i 40 proc. tych, którzy mają ponad 50 lat.

Czasami każdy powód jest dobry

Nie zdziwiłbym się, gdyby wyniki finansowe spółek za III kwartał stały się dla inwestorów pretekstem do realizacji zysków. Pierwsze przykłady - jak Apple - już mamy.

GAZETA PRAWNA

Google przyznał się do zbierania prywatnych maili

Samochody, które fotografowały ulice na potrzeby usługi Street View, zbierały nielegalnie osobiste e-maile i hasła do poczt internetowych. Robiły to dzięki wyposażeniu w specjalne oprogramowanie do zbierania danych emitowanych przez domowe sieci WiFi - do procederu przyznał się Google, największa wyszukiwarka na świecie.

Fiskus sprawdza handlujących w sieci

Fiskus skrupulatnie sprawdza podatników aktywnych w sieci, bo internauci nie rejestrują e-firm i nie płacą należnych podatków. Uszczuplenia podatkowe sięgają już kilku milionów złotych w całym kraju.

Multikino inwestuje w 3D, telewizja jeszcze poczeka

KINA WYDAJĄ MILIONY NA 3D, bo filmy w trójwymiarze ogląda już nawet 40 proc. polskiej widowni. Znacznie większy problem z tą technologią ma branża telewizyjna.

Śmieciarze internetu zbijają ogromny majątek

Rozsyłanie spamu jest wyjątkowo dochodowym biznesem. W ubiegłym roku grupy zajmujące się tym wyjątkowo dokuczliwym dla internautów procederem zarobiły 950 mln dol.

WYBORCZA.BIZ

Rafał Agnieszczak: Nie dostrzegam jeszcze własnych niedoskonałości

Jakie ma znaczenie, czy ktoś ma 10 milionów, czy 30 milionów, czy 300, nie ma to znaczenia, bo to i tak jest dużo pieniędzy. Jest jakiś poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb, czyli mieszkanie, samochód, wydatki na jedzenie, podróże itd., a powyżej to już jest jakaś abstrakcja.

PULS BIZNESU

50 najpopularniejszych stron na świecie

Google pokazało kolejną listę najpopularniejszych stron internetowych na świecie.

Obama spotkał się z prezesem Apple

Steve Jobs rozkręcił swoje 'jabłuszko" w wielomiliardowy interes, teraz po rady przyjeżdża sam prezydent USA. Jak rozpędzić Amerykę?

Totalizator Sportowy chce do internetu

Sprzedaż gier w sieci już po roku ma dać totkowi 400 mln zł. Wcześniej jednak trzeba zmienić prawo.

http://www.pb.pl/2/a/2010/10/23/Totalizator_Sportowy_chce_do_internetu

Śledztwo w sprawie włamania do domu na Facebooku

Prokuratura w Palermo wszczęła dochodzenie w sprawie obrabowania domu mieszkanki Sycylii. Ukradziono jej kanapę, wannę do hydromasażu, stół bilardowy, lustra, obrazy. Rzecz jednak w tym, że jest to dom wirtualny, gra na Facebooku. Okradł go haker.

PARKIET

Tegoroczne wyniki Wasko będą znacznie lepsze

Inwestorzy śledzący strony internetowe wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w ciągu kilku dni mogli podwoić majątek ulokowany w akcjach Wasko.

Pronox Technology: Gracze ciepło powitali nowego akcjonariusza

Nawet o 15,7 proc. drożały w piątek papiery Pronoksu Technology po informacji, że w spółce pojawił się nowy akcjonariusz dysponujący sporym pakietem.

NetWorld

Sposób na zdalny dostęp

Praca na odległość to już nie tylko domena pracowników działów IT. Model zdalnej pracy dotyczy przede wszystkim szybko rosnącej rzeszy użytkowników mobilnych. Coraz częściej całe działy firm korzystają z wynajętych zdalnych serwerów i usług.

Bezpieczniej w sieci

Ruszył projekt "Bezpieczniej w sieci" - inicjatywa, której celem jest zapewnienie internautom wiarygodnych i kompleksowych informacji o czyhających w Internecie zagrożeniach.

Komórka, czyli mobilny portfel

Klienci indywidualni są zainteresowani wykorzystywaniem swoich telefonów komórkowych jako mobilnego portfela - pokazują wyniki badania rynkowego sponsorowanego przez firmę Alcatel-Lucent.

Technoblog

Wywalić Excela (reaktywacja)

Temat zarządzania za pomocą arkuszy Excela ponownie gości w centrum uwagi i jeszcze raz będę zachęcał do pozbycia się arkuszy kalkulacyjnych przy zarządzaniu firmą.