Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Prezes Microsoftu sprzedał akcje za 1,3 mld USD... Amazon przejmuje sklep dla niemowlaków... Czy KE nauczy Facebooka "zapominać" informacje użytkowników?... Coraz bliżej porozumienia operatorów komórkowych z UKE... FilesTube - wyszukiwarka plików największym hitem internetu "made in Poland"... Hakerzy zdobyli OECD... Więcej Polaków w światowej elicie biznesu... Dotacje mają być bardziej przystępne... Wirtualne światy mogą dać prawdziwe pieniądze...

COMPUTERWORLD

Metamodele ładu korporacyjnego

Komputerowe wspomaganie procesów zarządzania wymaga ich modelowania. W coraz bardziej złożonych systemach pojawia się jego kolejna warstwa: metamodelowa.

Jak Centrum Nauki Kopernik popularyzuje naukę

Centrum postanowiło opowiedzieć o wynalazczości, która nie zdarzyła się, lecz mogła się zdarzyć, przenosząc graczy do XIX-wiecznej Warszawy. Wczoraj (5 listopada) zostało otwarte dla zwiedzających.

Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których Edge jest lepsze od Chrome
  • Kolejny spadek - Bitcoin tańszy o 8 tys. dolarów

Microsoft: Europie potrzeba spójnego prawa dostosowanego do specyfiki modelu cloud

Zdaniem dyrektora generalnego koncernu Microsoft w Europie brakuje m.in. prawa szczegółowo określającego odpowiedzialność dostawców oprogramowania w formie usługi. Steve Ballmer twierdzi, że w kontekście modelu cloud computing najistotniejsze są kwestie dotyczące prywatności i przechowywania poufnych danych. Jego zdaniem potrzeba również jednolitego standardu przechowywania danych.

Pierwsza symulacja cyber-wojny w Europie

4 listopada zainicjowana została operacja "Cyber Europe 2010" - ogólnoeuropejska symulacja działań obronnych na wypadek cyber-ataku. Ćwiczenia sprawdziły odporność infrastruktury informatycznej państw Unii Europejskiej na masowe ataki przez Internet. To pierwsza tego typu inicjatywa na Starym Kontynencie.

RZECZPOSPOLITA

Hakerzy zdobyli OECD

Intruzi włamali się do serwerów międzynarodowej organizacji. Liczba zagrożeń w sieci co roku się podwaja. Cyberprzestępcy wykradli też poufne dane z ważnych polskich instytucji.

Więcej Polaków w światowej elicie biznesu

Listę 50 polskich liderów korporacji otwiera Ryszard Malinowski z Intelu. Dominują na niej menedżerowie z branży IT, finansów i telekomunikacji. W zestawieniu jest coraz więcej pań.

Dotacje mają być bardziej przystępne

Resort rozwoju chce ułatwić firmom pozyskiwanie unijnych grantów.

Rośnie tylko Internet

W segmentach telefonii stacjonarnej i komórkowej pieniędzy ubyło.

Amazon przejmuje sklep dla niemowlaków

Lider sprzedaży internetowej za 540 mln dol. kupi spółkę Quidsi, która jest właścicielem największego w sieci sklepu z artykułami dla niemowląt, Diapers. Com.

GAZETA PRAWNA

FilesTube - wyszukiwarka plików największym hitem internetu "made in Poland"

Bez skończonych studiów, z kilkoma tysiącami złotych na starcie, dwóch chłopaków ze Szczecina stworzyło wyszukiwarkę, która podbiła światowy internet.

Coraz bliżej porozumienia operatorów komórkowych z UKE, skończą się problemy z zasięgiem?

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce do końca roku ustalić warunki porozumień z operatorami komórkowymi dotyczących inwestycji na rynku i stawek hurtowych - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska. Streżyńska chce, by operatorzy komórkowi zainwestowali w infrastrukturę telefonii komórkowej na obszarze tzw. białych plam.

Gry komputerowe: Wirtualne światy mogą dać prawdziwe pieniądze

Wartość polskiego rynku gier komputerowych jest szacowana na setki milionów złotych. Ale krajowi twórcy chcą rywalizować z największymi na świecie, bo tu do wzięcia są już miliardy dolarów.

WYBORCZA.BIZ

Czy KE nauczy Facebooka "zapominać" informacje użytkowników?

Wszystkie informacje, które wrzucasz do serwisów społecznościowych, zostaną tam na wieczność. Chyba że Unii uda się wprowadzić "Prawo do zapomnienia" - regulacje, które zmuszą serwisy do usuwania z sieci treści, których sobie tam nie życzysz.

PULS BIZNESU

Prezes Microsoftu sprzedał akcje za 1,3 mld USD

Steve Balmer sprzedał akcje spółki po raz pierwszy od siedmiu lat. Pakiet miał wartość ok. 1,3 mld USD.

NetWorld

BAN, czyli każdy z każdym

Body Area Networks to projekt badawczy grupy irlandzkich naukowców, którzy pracują nad koncepcją wykorzystania ludzi do przenoszenia transmisji w sieciach bezprzewodowych i mobilnych. Specjalne czujniki, wyposażone w zminiaturyzowane interfejsy radiowe, sieciowe i anteny dookólne, przyczepione do człowieka miałyby uczynić z niego punkt dostępowy.

Broadcom: superscalak BCM88600 do połączeń 100 Gb/s

Broadcom wprowadził na rynek układ scalony obsługujący połączenia Ethernet 100 Gb/s, na bazie którego można budować wydajne węzły sieci mające architekturę klastra, oferujące całkowitą przepustowość 100 Tb/s.