Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Cisco wstrząsnęło światem, Polską nie... Wyniki Asseco Poland lepsze od oczekiwań... Google broni się przed zarzutami Oracle... Microsoft łączy siły z Chińczykami... Unia Europejska sfinansuje badania w zakresie cloud storage... E-grób z Bluetooth... Google odgrzał spór graniczny... Apple 1 na aukcji, droższy od Enigmy...

COMPUTERWORLD

Groźna aktywność pracownicza

Sieci społecznościowe same w sobie nie stanowią zagrożenia, ale publikacje pracowników lub byłych pracowników mogą przynieść firmie wiele szkód.

Unia Europejska sfinansuje badania w zakresie cloud storage

Projekt badawczy finansowany ze środków wspólnotowych ma pozwolić na opracowanie nowych rozwiązań w zakresie przetwarzania danych w modelu cloud. Badania mają koncentrować się głównie na kontroli dostępu do informacji oraz mobilności i migracji danych. Wartość projektu to 15,7 mln euro.

Wynalazki XXI wieku: Kolorowy e-papier

Międzynarodowe targi Flat Panel Display w Tokio obfitują w nowinki techniczne. Do najciekawszych należą z pewnością chiński e-czytnik z kolorowym ekranem E Ink i kolorowy e-papier firmy LG.

Google broni się przed zarzutami Oracle

Przedstawiciele firmy Google odpierając zarzuty Oracle związane z bezprawnym wykorzystaniem opatentowanych technologii w środowisku uruchomieniowym Dalvik argumentują, że zostały one użyte przez niezależnych programistów bez wiedzy kierownictwa koncernu.

RZECZPOSPOLITA

Więcej firm wybiera Internet

W najbliższych latach wydatki będą rosły w tempie ponad 10 proc. rocznie.

Google odgrzał spór graniczny

Powołując się na mapy internetowe, Nikaragua zajęła wyspę, o którą kłóci się z Kostaryką od ponad 100 lat.

Cisco wstrząsnęło światem, Polską nie

Cisco to jedna z tych firm technologicznych, których wyniki finansowe oraz prognozy mogą zatrząść giełdami. Nie inaczej było ze światowymi parkietami w ubiegłym tygodniu.

PULS BIZNESU

E-grób z Bluetooth

Uzależnione od internetu pokolenie będzie mogło zabrać swoje wirtualne życie do... grobu.

Wyniki Asseco Poland lepsze od oczekiwań

Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2010 roku wyniósł 109,8 mln zł i był o prawie 17 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 93,9 mln zł zysku netto.

Apple 1 na aukcji, droższy od Enigmy

Dom aukcyjny Christie’s wystawi na sprzedaż legendarny komputer osobisty Apple 1. To jedna z pierwszych maszyn zbudowanych przez twórców firmy Apple Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka.

Microsoft łączy siły z Chińczykami

Microsoft łączy siły z Sina, największym chińskim portalem informacyjnym i właścicielem serwisu z mikroblogami.

NetWorld

Wróg czai się wewnątrz

Specjaliści zawodowo zajmujący się problematyką bezpieczeństwa informatycznego w środowisku biznesowym coraz częściej zwracają uwagę, że znaczna część potencjalnych zagrożeń ma swoje źródło wewnątrz korporacji. Oprócz czynnika ludzkiego, wśród najsłabszych ogniw firmowej sieci wymieniane są pendrive'y i inne urządzenia masowe dołączane do portu USB oraz laptopy, przynoszone z domu przez pracowników czy osoby odwiedzające daną instytucję.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10