Poniedziałkowy Przegląd Prasy

PGE nie sprzeda w tym roku Exatelu... Google nie przejmie Groupona?... Vodafone o krok od sprzedaży Polkomtela... Nowy "deal" Facebooka zmieni handel na zawsze?... Powstaje elektroniczny gigant w zbrojeniówce... Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów... Telekomunikacja Polska sądzi się z Duńczykami... Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody... Po prezenty najlepiej do sieci... Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku... E-myto uderzy po kieszeni...

COMPUTERWORLD

Zostało tylko 5% adresów IPv4

Czyli tyle, ile ich ubyło od stycznia 2010 r. Analitycy od dawna biją na alarm, wskazując na wyczerpywanie się puli adresów IPv4. Chociaż kolejne firmy deklarują wsparcie dla nowej wersji protokołu, proces jej wdrażania IPv6 nadal jest powolny.

Zdalna praca ważniejsza niż zarobki

Cisco zaprezentowało wyniki międzynarodowego badania dotyczącego miejsc wykonywania pracy. Wynika z nich że trzech na pięciu pracowników uważa, że wydajna praca nie wymaga już ich fizycznej obecności w biurze. Możliwość pracy w dowolnym miejscu i czasie jest dla pracowników ważniejsza niż wyższe zarobki.

Google - blokady antypirackie

Wyszukiwarka Google wprowadza mechanizmy, które utrudnią poszukiwanie fraz blisko spokrewnionych z piractwem i blokuje strony łamiące prawa autorskie. Wszystko to element większego planu zniszczenia pirackich stron w sieci.

Amazon: Wikileaks usunęliśmy z powodów proceduralnych

Przedstawiciele serwisu Amazon dementują plotki, z których wynika, że zrezygnowali z hostowania serwisu Wikileaks.org na skutek nacisków ze strony amerykańskich władz. Firma twierdzi, że umowę hostingowi wypowiedziano, bo administratorzy Wikileaks złamali regulamin serwis Amazon Web Services (AWS).

RZECZPOSPOLITA

Po prezenty najlepiej do sieci

Nadchodzi szczyt zamówień w Internecie. Z danych "Rz" wynika, że w sieci jest taniej nawet o ponad 30 proc. niż w tradycyjnych sklepach. Prezenty trzeba kupować szybko, ponieważ z racji kapryśnej pogody możliwe są opóźnienia w doręczaniu przesyłek.

Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów

Gorączka przedświątecznych zakupów w sieci to doskonała okazja dla hakerów do popełniania cyberprzestępstw.

Powstaje elektroniczny gigant w zbrojeniówce

Dziś siły łączą prywatny WB Electronics i państwowy Radmor. Fuzja najlepszych w wojskowej informatyce i łączności spółek ma rozpędzić technologicznie zbrojeniówkę.

PGE nie sprzeda w tym roku Exatelu

Jak wynika z informacji "Rz", energetyczny potentat do 4 stycznia przedłużył czas na składanie ofert na kupno telekomunikacyjnej spółki.

GAZETA PRAWNA

Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody

Specjaliści od mediów społecznościowych zarabiają od 1,8 do 7 tys. zł netto. Ich płace będą rosnąć. Poszukiwani: manager ds. społeczności serwisu, specjalista ds. social media, community manager, social media content designer. Eksperci od mediów społecznościowych to nowa na rynku pracy specjalizacja.

Telekomunikacja Polska sądzi się z Duńczykami

Operator zamierza zakwestionować prawomocność wyroku korzystnego dla Duńczyków.

W jakich przypadkach przedsiębiorca może przesłać fakturę drogą e-mailową

Czy przedsiębiorcy mają prawo przesyłać faktury drogą e-mailową?

WYBORCZA.BIZ

Vodafone o krok od sprzedaży Polkomtela. Solorz faworytem?

Międzynarodowy komórkowy gigant wkrótce sfinalizuje sprzedaż 24,4 proc. akcji Polkomtela i może to już niedługo ogłosić - donoszą brytyjskie media. Wśród faworytów do przejęcia dużego pakietu operatora sieci Plus jest Zygmunt Solorz-Żak - informują agencje, powołując się na osoby zbliżone do transakcji.

Nowy "deal" Facebooka. Zmieni handel na zawsze?

W zeszłym tygodniu Facebook wprowadził kolejną nową usługę - Facebook Deals. Choć jest ona dostępna na razie tylko w USA, już mówi się o niej, że zmieniła lokalny handel na zawsze.

Google nie przejmie Groupona?

Groupon niespodziewanie odrzucił wartą 6 mld dol. ofertę Google'a. Lider internetowych zakupów zostanie na razie w rękach prywatnych, ale - jak donoszą amerykańskie media - planuje wejść na giełdę w 2011 roku.

PULS BIZNESU

E-myto uderzy po kieszeni

Opłaty za korzystanie z dróg wzrosną z 8 do 20-53 groszy za kilometr. Najdrożej zapłacą właściciele pojazdów emitujących najwięcej spalin. A to 69-87 proc. transportowej floty.

Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku

Usługa Integera ma dopiero miesiąc, a już skorzystało z niej 150 sklepów. W tym tygodniu przyłączy się kolejne 50. Do końca roku kilku celebrytów rozpocznie handel przez sieć.

Społecznościowy grzech zaniechania

Co trzecia firma zapomina o PR na Facebooku czy Naszej Klasie.

NetWorld

Green Grid przygotowuje kolejne współczynniki dla centrów danych

Konsorcjum Green Grid (znane z opracowania współczynnika PUE, mierzącego energooszczędność centrów danych) pracuje nad dwoma innymi, równie ważnymi współczynnikami. Pierwszy będzie mierzyć poziom emisji związków węgla do atmosfery, a drugi zużycie wody.

Słabsza pozycja Cisco na rynku przełączników Ethernet

Firma analityczna Oppenheimer uważa, że pomimo uzyskania niezłych wyników w tym roku (chociaż przewidywania były bardziej optymistyczne), pozycja Cisco na rynku przełączników Ethernet będzie słabnąć w 2011 r.