Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Netia pójdzie śladem Telekomunikacji... Netmedia skupia się na turystyce... Zakupy w sieci nie zawsze są tanie... Zwolennicy WikiLeaks atakują w internecie... Polskie firmy inwestują w ukraiński internet... TP zaczęła sprzedaż produktów grupy TVN... Kurs NTT Systems poszedł w górę... Gminy współpracują z biznesem... IT dba o dobre relacje w pracy... Wydawcy przestawiają się na elektroniczne tory... Twórca Facebooka chce rozdać swój majątek...

COMPUTERWORLD

10 najbardziej innowacyjnych polskich firm IT

Opisując polski rynek informatyczny nieustannie trafiamy na niewielkie, innowacyjne polskie firmy zbudowane w oparciu o nietuzinkową wiedzę założycieli. Oto dziesięć najciekawszych. Zachęcamy Czytelników do głosowania na najciekawsze polskie innowacyjne firmy IT i zgłaszania kolejnych kandydatur.

Innowacyjne firmy uratują amerykańską gospodarkę

Fundacja Kauffmana pokusiła się o rozwiązanie łamigłówki: ile nowych wartych ponad miliard USD innowacyjnych firm potrzeba, aby podnieść PKB USA o jeden punkt procentowy? Okazuje się, że wystarczy tylko 30 takich przedsiębiorstw.

Przestoje wynikające z problemów w działaniu IT kosztują miliardy euro

Straty ponoszone przez europejskie firmy w wyniku przestojów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem środowiska informatycznego sięgają 17 mld euro rocznie.

W ZUS-ie wszystko załatwimy przez Internet

ZUS poinformował, że od 2012 roku ubezpieczeni będą mogli przez Internet sprawdzać stan swoich kont i hipotetyczną emeryturę, a właściciele firm drogą elektroniczną załatwią wszystkie rozliczenia. Przez Internet będzie można się też umówić ze specjalistą ZUS, a w placówkach staną urzędomaty.

RZECZPOSPOLITA

Gminy współpracują z biznesem

Władze lokalne poszukiwały w tym roku partnera prywatnego do 48 projektów. To o 45 proc. więcej niż w 2009 r.

Netia pójdzie śladem Telekomunikacji

Zmiana stawki VAT sprawi, że od nowego roku większość abonentów firm telekomunikacyjnych zapłaci wyższe rachunki.

IT dba o dobre relacje w pracy

Ponad połowa pracowników branży teleinformatycznej zna pojęcie społecznej odpowiedzialność biznesu.

Wydawcy przestawiają się na elektroniczne tory

Coraz więcej wydawnictw spodziewa się wzrostu przychodów spoza papierowej gazety. Liczą na zainteresowanie elektronicznymi gadżetami.

GAZETA PRAWNA

Internet: Zakupy w sieci nie zawsze są tanie

Zakupy w sieci są coraz mniej atrakcyjne cenowo. Niektóre produkty taniej niż w internecie kupimy w elektromarketach, które zmniejszają swoje marże.

Zwolennicy WikiLeaks atakują w internecie

Zwolennicy Juliana Assange’a wypowiadają światową wojnę informatyczną organizacjom, które ich zdaniem starają się ograniczyć działalność portalu WikiLeaks.

Polskie firmy inwestują w ukraiński internet

Supernova Fund szykuje inwestycje w kolejne ukraińskie spółki internetowe. Jego tropem mogą pójść także Agora, Ringier Axel Springer Polska czy Murator. Polskie firmy inwestują nad Dnieprem, bo wydatki na reklamę internetową mają tam rosnąć w tempie 50 proc. rocznie.

Twórca Facebooka chce rozdać swój majątek

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg dołączył do grona miliarderów, którzy zamierzają rozdać większość swego majątku.

PARKIET

NTT Systems: Kurs poszedł w górę

Nawet 1,22 zł, o 14,2 proc. więcej niż w czwartek, kosztowały w piątek akcje NTT System (na zamknięciu było to 1, 14 zł).

TP zaczęła sprzedaż produktów grupy TVN

Telekomunikacja Polska zaczęła sprzedaż telewizji na kartę, usługi należącej do platformy satelitarnej "n."

PULS BIZNESU

Netmedia skupia się na turystyce

Netmedia chcą wejść mocniej w najważniejszą dla siebie branżę. Planują przejęcia w Polsce i za granicą, zaś trzy spółki portfelowe mogą wejść na parkiet.

NetWorld

Malware - żarty się skończyły

Dzisiejsze kody złośliwe znacząco różnią się od tych sprzed 10 laty, kiedy to większość z nich pisali młodzi ludzie szukający rozgłosu, a użytkownicy stosunkowo łatwo potrafili rozpoznać zagrożenia. Obecnie malware tworzone przez zawodowców stosuje się do kradzieży pieniędzy, przechwytywania wrażliwych danych, transakcji bankowych czy haseł, a także fałszowania tożsamości. Każdego dnia ofiary malware tracą dziesiątki milionów dolarów w internecie.

Microsoft: będzie kolejna wielka aktualizacja

Koncern z Redmond zapowiedział właśnie kolejny pakiet aktualizacji dla swoich produktów. Już wiadomo, że grudniowy zestaw łat będzie ogromny - Microsoft zamierza udostępnić 17 aktualizacji, które usuną w sumie 40 różnych błędów w zabezpieczeniach Windows, Internet Explorera, MS Office, SharePointa i Exchange'a.

Trend Micro przejmuje Mobile Armor

Trend Micro poinformowała o podpisaniu umowy w sprawie nabycia firmy Mobile Armor specjalizującej się w rozwiązaniach zabezpieczających dane. Posunięcie to ma na celu rozszerzenie oferty produktów Trend Micro do ochrony danych.