Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Netia da 100 Mb/s. Wojna o szybki internet rozpoczęta... Rekordowy kwartał producenta BlackBerry... Nokia Siemens Network powalczy o miliardy na budowę szybkiego internetu w Polsce... Wspólna idea Ery i Orange... Plus puszcza oko do Polsatu... Szał na tablety ogarnia cały świat... Sztuczny ruch, a zysk dla operatorów komórkowych prawdziwy... Internauci nie lubią nachalnych reklam na portalach społecznościowych... Rośnie popularność grupowych zakupów w sieci...

COMPUTERWORLD

Struktura z chmury

Sektor MSP też może wykorzystywać narzędzia do zarządzania informacją - twierdzą twórcy usługi SZOK, dostępnej w modelu Software as a Service.

FBI aresztuje menedżerów firm Dell i AMD

Przedstawiciele FBI poinformowali o zatrzymaniu przedstawicieli kierownictwa średniego szczebla z czterech firm działających w branży IT. Menedżerom z firm Dell, AMD, Flextronics i TSMC postawiono zarzuty handlu niejawnymi, wewnętrznymi informacjami dotyczącymi działalności swoich pracodawców.

Jak zniwelować efekty wydarzeń losowych dzięki systemom BI

Rozrastające się biuro podróży zdecydowało się na wdrożenie profesjonalnego narzędzia BI. Okazało się, że pomaga ono nie tylko w efektywniejszej pracy codziennej, ale również w czasie losowych wydarzeń, takich jak wybuch wulkanu.

Cloud computing zmieni technologie bazodanowe

Statystycznie ponad jedna trzecia administratorów baz danych uważa, że w najbliższych latach najważniejsze zmiany w zakresie technologii bazodanowych będą wiązać się z popularyzacją modelu cloud computing. Co czwarty administrator twierdzi, że motorem zmian w zakresie baz danych będą technologie wirtualizacyjne.

RZECZPOSPOLITA

Rekordowy kwartał producenta BlackBerry

Wizerunkowe porażki i nieudane modele telefonów nie zaszkodziły finansom producenta BlackBerry.

Wspólna idea Ery i Orange

Operatorzy komórkowi Orange i Era podpisali list intencyjny, na mocy którego chcą wzajemnie korzystać ze swoich częstotliwości i infrastruktury.

Supermarkety w Internecie

E-sklepy masowo rozszerzają ofertę. Przyciąga to klientów, którzy oszczędzają na kosztach wysyłki.

Szał na tablety ogarnia cały świat

Za dwa lata będzie się sprzedawać ponad 80 milionów tabletów rocznie - przewidują najnowsze prognozy ekspertów rynku komputerowego.

GAZETA PRAWNA

Internauci nie lubią nachalnych reklam na portalach społecznościowych

Czy portale społecznościowe to właściwe miejsce do działań biznesowych? Spece od marketingu mówią: tak. Użytkownicy internetu podchodzą do nich z rezerwą.

Nokia Siemens Network powalczy o miliardy na budowę szybkiego internetu w Polsce

Za pięć lat z mobilnego dostępu do sieci w Polsce korzystać ma nawet 27 mln osób. Potrzebna jest do tego nowoczesna infrastruktura.

Wirtualny lumpeks, czyli wielkie pieniądze ze sklepu z używanymi grami wideo

Damian Legawiec w sierpniu zeszłego roku uruchomił portal Gametrade.pl, na którym można kupować używane gry komputerowe lub wymieniać się nimi. Już tydzień później otrzymał pierwsze oferty przejęcia.

Geloo.pl - rośnie popularność grupowych zakupów w sieci

Kolejny polski serwis - Geloo.pl - chce pozyskać klientów dzięki popularności grupowych zakupów w sieci.

Sztuczny ruch, a zysk dla operatorów komórkowych prawdziwy

Operatorzy komórkowi zarabiają co najmniej półtora miliona złotych miesięcznie na generowaniu sztucznego ruchu. Proceder jest możliwy, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej chciał wspierać nowe firmy. Sprawę bada prokuratura.

WYBORCZA.BIZ

Netia da 100 Mb/s. Wojna o szybki internet rozpoczęta

Największy stacjonarny operator alternatywny sprzedaje od wczoraj internet o szybkości do 100 Mb/s. Tym samym rozpoczyna wojnę nie tylko z TP czy Dialogiem, ale także z mającym wystartować w przyszłym roku ultraszybkim internetem mobilnym.

PULS BIZNESU

Plus puszcza oko do Polsatu

W Polsce mogą powstać dwie silne grupy telekomunikacyjno-medialne. Krzysztof Kilian namawia Zygmunta Solorza-Żaka do współpracy. A Era? Pewnie dołączy do Orange, partnera TVN.

NetWorld

TP przystępuje do testowania Neostrady 40 Mb/s

Telekomunikacja Polska informuje, że jej klienci będą mogli niedługo korzystać testowo z internetu o prędkości 40 Mb/s w technologii VDSL2. TP zapowiada, że pozytywne wyniki testu pozwolą na wprowadzenie w 2011 r. super szybkiej Neostrady do oferty komercyjnej.

Połączenia HSPA o przepustowości 650 Mb/s

Nokia Siemens Networks i T-Mobile USA pracują nad kolejną wersją radiowej technologii HSPA, dzięki której mobilni użytkownicy będą mogli pobierać z internetu dane z szybkością ponad 650 Mb/s.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10