Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ministerstwo infrastruktury zapewnia, że do 2015 r. 90 proc. Polaków będzie miało dostęp do internetu... Raport o wirtualnych i fizycznych serwerach...Odliczenia za internet - z faktur wystawionych przed końcem roku... Co cloud computing zmieni w biznesie w 2011 roku?... Inkubator przedsiębiorczości w TV... Król internetowych rabatów - dostał milion, wziął dziekankę, odniósł sukces... Julian Assange pisze autobiografię...

COMPUTERWORLD

Raport o wirtualnych i fizycznych serwerach

Firma VKernel (dostawca rozwiązań zarządzających zwirtualizowanymi środowiskami obliczeniowymi) przeprowadziła badania, z których wynika, że użytkownicy oprogramowania VMware przeciętnie konfigurują na jednym fizycznym serwerze 12,5 wirtualnych maszyn.

Co cloud computing zmieni w biznesie w 2011 roku?

Popularyzacja cloud computing, nowe systemy zabezpieczeń oraz automatyzacja to najważniejsze zmiany, które zdaniem analityków firmy CA Technologies 2011 rok przyniesie dla biznesu.

RZECZPOSPOLITA

Inkubator przedsiębiorczości w TV

Polscy milionerzy mają wybierać najbardziej rokujące biznesowe projekty. Najlepsze sfinansują z własnej kieszeni.

Julian Assange pisze autobiografię

Milion euro ma dostać założyciel demaskatorskiego portalu internetowego WikiLeaks za napisanie swojej autobiografii.

GAZETA PRAWNA

Ministerstwo infrastruktury zapewnia: do 2015 r. 90 proc. Polaków będzie miało dostęp do internetu

Do 2015 r. 95 proc. Polaków będzie miało dostęp do internetu mobilnego, a 90 proc. stacjonarnego - uważa wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj. Stanie się tak dzięki uchwalonej w tym roku ustawie o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, co z kolei ułatwiło inwestowanie w internet.

WYBORCZA.BIZ

Król internetowych rabatów. Dostał milion, wziął dziekankę, odniósł sukces

Nie powstał w sławnej Dolinie Krzemowej. Nie tworzył go programista, ale muzyk. Każdy może go skopiować. Mimo to Google chciał zapłacić 6 mld dol. Ale dostał figę z makiem.

PULS BIZNESU

Oliczenia za internet - z faktur wystawionych przed końcem roku

Osoby korzystające w domu z internetu, mogą odliczyć wydatki na ten cel od podatku dochodowego za 2010 r. Jednak wydatek za grudzień będą mogli odliczyć tylko wtedy, gdy faktura została im wystawiona przez dostawcę usług internetowych do końca roku.