Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Twitter pod murem za Wikileaks... Nie każdy PDF zabezpieczy fakturę... Regionom z internetem pod górkę... Zalew internetowego piractwa w Wielkiej Brytanii... Analitycy o LTE i spółkach związanych z Solorzem-Żakiem... Rynek gier przeglądarkowych wart jest już 70 mln zł... Co się zmienia w rozliczeniu ulgi internetowej za 2011 r... Czas przyspieszyć informatyczne projekty dotowane przez Unię... Polska nauka na peryferiach świata...

COMPUTERWORLD

Administracja pójdzie za biznesem

Rozwój usług dla mieszkańców to ewolucja w kierunku zastosowania urządzeń mobilnych oraz innych form kontaktu z urzędem bez konieczności fizycznej obecności.

Coraz mniej SPAM-u w poczcie

Badania firmy Symantec pokazują, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie zmalała liczba niechcianych reklam wysyłanych e-mailem. W styczniu 2011 r. wysyłanych jest średnio 50 mld wiadomości SPAM dziennie. To o 150 miliardów mniej niż w połowie roku 2010.

Internet w mojej gminie: powiaty radzyński , parczewski, bialski, lubartowski

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej obejmie swoim zasięgiem m.in. Radzyń Podlaski i trzy inne, okoliczne powiaty. Sieć ta zapewni mieszkańcom, podmiotom publicznym oraz przedsiębiorcom z terenu powiatu możliwość korzystania z usług teleinformatycznych oraz z multimedialnych zasobów informacji i usług świadczonych elektronicznie.

RZECZPOSPOLITA

Polska nauka na peryferiach świata

Publikacje Polaków pojawiają się w "Science" czy "Nature" raz na cztery lata.

Nie każdy PDF zabezpieczy fakturę

Bez określenia warunków, jakie muszą spełniać pliki, w których będą przesyłane e-faktury, może być niebezpiecznie.

Czas przyspieszyć informatyczne projekty dotowane przez Unię

Budowa elektronicznej administracji postępuje zbyt wolno.

Zalew internetowego piractwa w Wielkiej Brytanii

Nielegalne ściągane jest na Wyspach ponad 76 proc. muzyki, jaką internauci pozyskują z sieci. To już 1,2 miliarda ścieżek muzycznych w ciągu roku.

GAZETA PRAWNA

Ipolisa.pl i Polisowo.pl już zarabiają w sieci

Pośrednicy zaczynają zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń przez internet. W ubiegłym roku rentowność osiągnęły najstarsze działające na polskim rynku porównywarki ubezpieczeniowe.

Rynek gier przeglądarkowych wart jest już 70 mln zł

"Farmerama", "Grepolis", "Wolni farmerzy" - to właśnie tych zwrotów Polacy tak często szukali w wyszukiwarce Google, że ich popularność rosła najszybciej w ostatnim roku. Łączy je jedno: są grami przeglądarkowymi, czyli prostymi i dostępnymi bezpłatnie dla wszystkich internautów.

Co się zmienia w rozliczeniu ulgi internetowej za 2011 rok

Podatnicy, którzy chcą w PIT za 2010 rok odliczyć od dochodu wydatki na internet, muszą mieć faktury potwierdzające poniesienie wydatków na ten cel.

WYBORCZA.BIZ

Twitter pod murem za Wikileaks

Władze amerykańskie zażądały od portalu społecznościowego Twitter ujawnienia szczegółowych informacji z kont użytkowników powiązanych z portalem Wikileaks.

PULS BIZNESU

Regionom z internetem pod górkę

Z 2,3 mld zł na budowę sieci internetowej regiony wydały zaledwie 1,7 proc. Szukają pomysłów, jak ruszyć z kopyta. MSWiA pomoże województwom, ale skorzystają tylko nieliczne.

Analitycy o LTE i spółkach związanych z Solorzem-Żakiem

W pierwszym kwartale br. kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat zamierza zaoferować klientom szybki mobilny internet w technologii LTE. Zdaniem ekspertów, biznesmen będzie dążył do stworzenia konkurencyjnej oferty i być może przejęcia jednego z operatorów komórkowych.

NetWorld

Bezprzewodowe nowości Netgear

Netgear poszerza swoją ofertę o dwa bezprzewodowe routery przeznaczone dla małych firm i użytkowników domowych: Netgear N750 Wireless Dual Band Gigabit Router i N600 Wireless Dual Band Gigabit Router Premium Edition. Oba obsługują sieci 802.11n wykorzystujące częstotliwości 2,4 i 5 GHz.

Czy SATA USM zastąpi USB?

Wszyscy już przyzwyczailiśmy się do kompaktowych urządzeń zawierających dane, które podłączamy do komputera za pośrednictwem interfejsu USB. Tymczasem na targach CES zademonstrowano nowy interfejs SATA USM, który może zdetronizować USB.

Bezpieczeństwo IT w 2011 r. - 5 trendów

Prognozy dotyczące bezpieczeństwa systemów IT w 2011 r. skupiają się głównie na: cloud computing, wirtualizacji czy zagrożeniach związanych z mobilnością użytkowników. Duży wpływ na skuteczność zabezpieczeń i zmiany w sposobie ich projektowania w tym roku będą również miały: Web 2.0, urządzenia konsumenckie, globalne SSO (Single Sign-On), zaawansowane zagrożenia stałe oraz rezygnacja ze strefy DMZ.