Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Era zmieni markę i kolor... Duńska spółka złożyła pozew przeciwko TP... Na zepsutych komputerach policji można zarobić bez przetargu... Banki odkrywają portale społecznościowe... Groupon na giełdzie wiosną 2011?... Internet rośnie i rośnie... Singapurskie szkoły dały uczniom tablety... Marzenia młodych o wielkim biznesie...

SONDA

Dostawcy usług cloud computing

Zapraszamy do udziału w sondzie. Powiedz którą z firm wybrałbyś jako dostawcę usług cloud computing dla swojej firmy?

COMPUTERWORLD

Regiony innowacji regionami rozwoju

Innowacje to priorytet rozwojowy Unii Europejskiej. Zasadnicze znaczenie dla ich realizacji będzie miało wykorzystanie technik informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program "Unia Innowacji" jest komplementarny do Agendy Cyfrowej.

Umiejętności negocjacyjne docenione dzięki cloud computing?

Popularyzacji modelu cloud computing towarzyszyć będzie wzrost znaczenia umiejętności negocjacyjnych. Znajomość sztuki prowadzenia negocjacji ustępować będzie miejsca tylko wiedzy na temat zasad funkcjonowania modelu cloud oraz znajomości rozwiązań technicznych stojących za przetwarzaniem w chmurze.

Groupon na giełdzie wiosną 2011?

Serwis z internetowymi promocjami, podobno przygotowuje się intensywnie do pierwszej oferty publicznej na wiosnę bieżącego roku. Wcześniej serwis odrzucił ofertę jego kupna przez Google oraz zebrał pokaźną sumę pieniędzy od nowych inwestorów.

RZECZPOSPOLITA

Marzenia młodych o wielkim biznesie

Niestety najczęściej kończy się na marzeniach. Jak młodzi radzą sobie z zakładaniem własnych firm i czego się obawiają?

Era zmieni markę i kolor, zaoferuje telewizję

Deutsche Telekom właścicielem Polskiej Telefonii Cyfrowej.

GAZETA PRAWNA

Na zepsutych komputerach policji można zarobić bez przetargu

KOMENDA GŁÓWNA kolejny raz odkłada konkurs, dzięki czemu zarabia firma wybrana z wolnej ręki.

Banki odkrywają portale społecznościowe

Banki szukają nowych sposobów na pozyskanie klientów poprzez portale społecznościowe - Facebook i Twitter. Starają się wykorzystać rosnącą popularność tych mediów, nie sprawiając przy tym wrażenia, że wykorzystują je w celach czysto PR-owskich.

Duńska spółka złożyła pozew przeciwko TP; domaga się ok. 1,24 mld zł

DPTG złożyło w piątek do Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu pozew przeciwko Telekomunikacji Polskiej, domagając się 2,4 mld duńskich koron - poinformował główny akcjonariusz duńskiej spółki, GN Store Nord. Chodzi o około 1,24 mld zł.

PULS BIZNESU

Internet rośnie i rośnie

Już chyba nikt nie wątpi w potęgę internetu. Jeśli ktoś taki się znajdzie, polecamy przyjrzeć się tym liczbom.

Singapurskie szkoły dały uczniom tablety

Cztery szkoły w Singapurze postanowiły zamienić tornistry swoich uczniów na iPady.

NetWorld

Prognozy sieciowe 2011

2010 był na pewno rokiem definiowania i zrozumienia, czym ma być cloud computing. W 2011 r. można oczekiwać zwiększenia znaczenia sieci WAN w kontekście dojrzewania modelu przetwarzania w chmurze. Wydajność, konsolidacja i wirtualizacja - pozostaną ważnymi obszarami rozwoju branży ICT.

Dane WSZYSTKICH obywateli kraju na rynku cyberprzestępczym

Firma Kaspersky Lab wykryła istnienie strony internetowej, oferującej dostęp do danych osobowych wszystkich mieszkańców Brazylii.

Trend Micro zabezpiecza platformę Android

Trend Micro poinformowała o udostępnieniu pierwszej aplikacji zabezpieczającej platformę Android. Oprogramowanie Trend Micro Mobile Security for Android ma chronić pliki cyfrowe i zabezpieczać transakcje bankowe na urządzeniach z systemem Android, wykrywając i blokując ataki cyberprzestępców oraz zagrożenia internetowe.