Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty... Grupę TPSA może opuścić 3,3 tys. osób... Internet pozwala zaoszczędzić miliardy... Optimus najdroższy od listopada 2007 r... Smartfony trafią pod strzechy... E-apteki zaczynają wygrywać cenami... W 2010 r. rynek telefonii internetowej w Polsce wzrósł o 27 proc... Marki Era, Plus i Bliska założą nowe szaty... Forever Entertainment chce podbić Azję…

COMPUTERWORLD

Mobilny sprzedawca

Nie ma jednego, uniwersalnego modelu działania mobilnego sprzedawcy i systemu IT na jego potrzeby.

Eric Schmidt odchodzi, Larry Page będzie nowym CEO w Google

W kwietniu na stanowisko dyrektora generalnego Google powróci Larry Page, jeden ze współzałożycieli firmy. Współtwórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, a obecnie wiceprezes Google ds. technologii, zastąpi na tym stanowisku Erica Schmidta, który kierował firmą przez ostatnią dekadę. Zdaniem analityków zmiany będą ukierunkowane na zwiększenie elastyczności koncernu w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług.

Analitycy o powodach zmiany na stanowisku szefa Google

Konkurencja z firmą Facebook, zamiar ocieplenia relacji z instytucjami rządowymi, a także zwiększenie innowacyjności i dywersyfikacja struktury przychodów to najczęściej wymieniane przyczyny zmiany na stanowisku dyrektora generalnego koncernu Google.

UE: rekordowo wysokie dotacje na szerokopasmowy Internet

Według najnowszych danych, Unia Europejskiej w ubiegłym roku przeznaczyła na rozwój szerokopasmowego Internetu 1,8 mld euro. To część starań, które zmierzają do zapewnienia wszystkim mieszkańcom UE szybkiego dostępu do sieci.

RZECZPOSPOLITA

Nie daj się oszukać w sieci

Choć liczba skarg na bezprawne kopiowanie ofert nieruchomości w sieci maleje, ciągle do tego dochodzi na portalach ogłoszeniowych. Przed kradzieżą ofert trudno się zabezpieczyć.

Internet pozwala zaoszczędzić miliardy

Wciąż rzadko korzysta się z aukcji elektronicznych Urzędnicy wolą tradycyjne, papierowe procedury W dogrywkach firmy proponują dużo niższe ceny.

TPSA: grupę może opuścić 3,3 tys. osób

Zarząd Telekomunikacji Polskiej podpisał ze związkowcami porozumienie ws. dobrowolnych odejść w 2011 r. i poinformował ich o planach na 2012 r.

Smartfony trafią pod strzechy

Nokia i Samsung sprzedały w Polsce w 2010 r. więcej komórek niż rok wcześniej. Producenci obu przewodzących polskiemu rynkowi marek zapowiadają, że 2011 będzie rokiem, w którym smartfony - do tej pory drogie i elitarne - trafią do tanich i masowych ofert.

GAZETA PRAWNA

E-apteki zaczynają wygrywać cenami

Największe serwisy internetowe zaczęły walczyć o rynek e-leków. Jego wartość rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie. Ale prawdziwy boom na e-apteki dopiero przed nami. W sieci leki kupuje co piąty Amerykanin i co dziesiąty mieszkaniec zachodniej Europy.

http://

Wartość rynku telefonii internetowej w Polsce, tzw. VoIP, w 2010 r. wzrosła o 27 proc. i osiągnęła 658 mln zł - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez firmę badawczą PMR.

PARKIET

Optimus najdroższy od listopada 2007 r.

Papiery Optimusa były jedną z najlepszych inwestycji na piątkowej sesji. Zyskiwały nawet 10 proc.

Forever Entertainment chce podbić Azję

Debiutująca w piątek na NewConnect spółka Forever Entertainment chce zarabiać na sprzedaży polskich i gier komputerowych w Azji.

PULS BIZNESU

Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty

W ciągu kilku dni do grupy zakupowej weszło ponad 200 sklepów.

Marki Era, Plus i Bliska założą nowe szaty

Rebranding marki to nie pudrowanie trupa, lecz głęboka transformacja.

NetWorld

Windows traci udziały w rynku

Stale rosnący popyt na smartfony i tablety znajduje powoli odbicie na rynku systemów operacyjnych. Według danych Net Applications, obejmujących zarówno OS-y na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne, udział najpopularniejszego MS Windows spadł w ciągu roku o trzy punkty procentowe.

Platforma komunikacyjna Aastra 5000

Firma Aastra Technologies udostępniła wersję 5000.2 platformy Aastra 5000. Najnowsza wersja serwera komunikacyjnego (oprogramowanie) kładzie nacisk na cztery podstawowe zagadnienia: otwartość, wirtualizację, mobilność i pracę grupową.

Akceptacja standardu WiMAX 2.0 już w marcu br.

W pierwszym kwartale br. zostanie ratyfikowany nowy bezprzewodowy standard WiMAX - 802.16m (znany również pod nazwą WiMAX 2.0). Sieci radiowe pracujące zgodnie z nim będą nie tylko przesyłać dane dużo szybciej niż używane obecnie sieci WiMAX, ale będą też energooszczędne i będą oferować funkcjonalności zapewniające danym dużo większy poziom bezpieczeństwa.