Poniedziałkowy Przegląd Prasy
-
- Monika Tomkiewicz,
- 24.01.2011, godz. 07:51
Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty... Grupę TPSA może opuścić 3,3 tys. osób... Internet pozwala zaoszczędzić miliardy... Optimus najdroższy od listopada 2007 r... Smartfony trafią pod strzechy... E-apteki zaczynają wygrywać cenami... W 2010 r. rynek telefonii internetowej w Polsce wzrósł o 27 proc... Marki Era, Plus i Bliska założą nowe szaty... Forever Entertainment chce podbić Azję…
COMPUTERWORLD
Mobilny sprzedawca
Nie ma jednego, uniwersalnego modelu działania mobilnego sprzedawcy i systemu IT na jego potrzeby.
Eric Schmidt odchodzi, Larry Page będzie nowym CEO w Google
W kwietniu na stanowisko dyrektora generalnego Google powróci Larry Page, jeden ze współzałożycieli firmy. Współtwórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, a obecnie wiceprezes Google ds. technologii, zastąpi na tym stanowisku Erica Schmidta, który kierował firmą przez ostatnią dekadę. Zdaniem analityków zmiany będą ukierunkowane na zwiększenie elastyczności koncernu w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług.
Analitycy o powodach zmiany na stanowisku szefa Google
Konkurencja z firmą Facebook, zamiar ocieplenia relacji z instytucjami rządowymi, a także zwiększenie innowacyjności i dywersyfikacja struktury przychodów to najczęściej wymieniane przyczyny zmiany na stanowisku dyrektora generalnego koncernu Google.
UE: rekordowo wysokie dotacje na szerokopasmowy Internet
Według najnowszych danych, Unia Europejskiej w ubiegłym roku przeznaczyła na rozwój szerokopasmowego Internetu 1,8 mld euro. To część starań, które zmierzają do zapewnienia wszystkim mieszkańcom UE szybkiego dostępu do sieci.
RZECZPOSPOLITA
Choć liczba skarg na bezprawne kopiowanie ofert nieruchomości w sieci maleje, ciągle do tego dochodzi na portalach ogłoszeniowych. Przed kradzieżą ofert trudno się zabezpieczyć.
Internet pozwala zaoszczędzić miliardy
Wciąż rzadko korzysta się z aukcji elektronicznych Urzędnicy wolą tradycyjne, papierowe procedury W dogrywkach firmy proponują dużo niższe ceny.
TPSA: grupę może opuścić 3,3 tys. osób
Zarząd Telekomunikacji Polskiej podpisał ze związkowcami porozumienie ws. dobrowolnych odejść w 2011 r. i poinformował ich o planach na 2012 r.
Smartfony trafią pod strzechy
Nokia i Samsung sprzedały w Polsce w 2010 r. więcej komórek niż rok wcześniej. Producenci obu przewodzących polskiemu rynkowi marek zapowiadają, że 2011 będzie rokiem, w którym smartfony - do tej pory drogie i elitarne - trafią do tanich i masowych ofert.
GAZETA PRAWNA
E-apteki zaczynają wygrywać cenami
Największe serwisy internetowe zaczęły walczyć o rynek e-leków. Jego wartość rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie. Ale prawdziwy boom na e-apteki dopiero przed nami. W sieci leki kupuje co piąty Amerykanin i co dziesiąty mieszkaniec zachodniej Europy.
http://
Wartość rynku telefonii internetowej w Polsce, tzw. VoIP, w 2010 r. wzrosła o 27 proc. i osiągnęła 658 mln zł - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez firmę badawczą PMR.
PARKIET
Optimus najdroższy od listopada 2007 r.
Papiery Optimusa były jedną z najlepszych inwestycji na piątkowej sesji. Zyskiwały nawet 10 proc.
Forever Entertainment chce podbić Azję
Debiutująca w piątek na NewConnect spółka Forever Entertainment chce zarabiać na sprzedaży polskich i gier komputerowych w Azji.
Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty
W ciągu kilku dni do grupy zakupowej weszło ponad 200 sklepów.
Marki Era, Plus i Bliska założą nowe szaty
Rebranding marki to nie pudrowanie trupa, lecz głęboka transformacja.
NetWorld
Stale rosnący popyt na smartfony i tablety znajduje powoli odbicie na rynku systemów operacyjnych. Według danych Net Applications, obejmujących zarówno OS-y na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne, udział najpopularniejszego MS Windows spadł w ciągu roku o trzy punkty procentowe.
Platforma komunikacyjna Aastra 5000
Firma Aastra Technologies udostępniła wersję 5000.2 platformy Aastra 5000. Najnowsza wersja serwera komunikacyjnego (oprogramowanie) kładzie nacisk na cztery podstawowe zagadnienia: otwartość, wirtualizację, mobilność i pracę grupową.
Akceptacja standardu WiMAX 2.0 już w marcu br.
W pierwszym kwartale br. zostanie ratyfikowany nowy bezprzewodowy standard WiMAX - 802.16m (znany również pod nazwą WiMAX 2.0). Sieci radiowe pracujące zgodnie z nim będą nie tylko przesyłać dane dużo szybciej niż używane obecnie sieci WiMAX, ale będą też energooszczędne i będą oferować funkcjonalności zapewniające danym dużo większy poziom bezpieczeństwa.