Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Giełdowa informatyka wychodzi z cienia... TP SA,Netia:Giełdowe telekomy miały trudny kwartał... Goldman nie zarobi na Facebooku... Jak wyłączono Internet w Egipcie... Facebook przed Amazon.com... YouTube podzieli się zyskiem z reklam z internetowymi gwiazdami amatorami... Ogromne straty branży muzycznej na piractwie... Rośnie bańka społecznościowa... Nowe szaty marki, czyli Era zamienia się w T-Mobile...

COMPUTERWORLD

Wojskowe wideo

Ciekawym przykładem zastosowania wideokonferencji zintegrowanych z istniejącą infrastrukturą jest wdrożenie przez firmę NextiraOne Polska systemu komunikacji w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Unia Europejska przygotuje wytyczne dotyczące wdrażania usług cloud

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego przedstawiciele Komisji Europejskiej podkreślali konieczność wprowadzenia formalnych zasad wdrażania rozwiązań w modelu cloud m.in. w zakresie ochrony danych i zgodności z prawem.

Tomasz Matuła CIO Roku 2010!

Dyrektor Pionu Infrastruktury TP jest CIO Roku 2010: jury konkursu CIO roku ogłosiło werdykt podczas uroczystej gali, która odbyła się w hotelu Victoria w Warszawie.

Umiejętności informatyczne Polaków - raport GUS

Od 2006 r. GUS bada też do czego ludzie wykorzystują komputery i Internet. Z raportu wynika, że korzystając z komputera Polacy najczęściej kopiują i przenoszą pliki, wysyłają e-maile i kopiują i wklejają fragmenty dokumentów. Zdecydowanie rzadziej używają arkuszy kalkulacyjnych. Natomiast korzystając z Internetu najczęściej korzystają z wyszukiwarka internetowej.

Unia Europejska chce uprościć procedury wnioskowania o dofinansowanie projektów technologicznych

Przedstawiciele Komisji Europejskiej zapowiedzieli podjęcie działań zmierzających do ograniczenia niezbędnej dokumentacji oraz uproszczenia wniosków i procedur związanych z dostępem do środków finansowych w ramach Siódmego Programu Ramowego UE.

RZECZPOSPOLITA

Facebook przed Amazon.com

Facebook wyprzedził Amazon.com pod względem wartości rynkowej. Wśród amerykańskich firm internetowych więcej wart jest tylko Google.

Ogromne straty branży muzycznej na piractwie

Rynek fonograficzny stracił w ciągu dekady prawie 150 mln zł z powodu piractwa.

Rośnie bańka społecznościowa

Inwestycyjne bańki spekulacyjne są codziennością rynku kapitałowego. Najnowsza dotyczy modnych ostatnio mediów społecznościowych.

GAZETA PRAWNA

YouTube podzieli się zyskiem z reklam z internetowymi gwiazdami amatorami

Polskie gwiazdy YouTube’a będą zarabiać na reklamach emitowanych przy swoich filmikach. Jak dowiedział się "DGP", Google - właściciel tego serwisu wideo - właśnie uruchomił w Polsce program partnerski dla użytkowników portalu. Nikt na razie nie jest w stanie określić, ile otrzymają najpopularniejsi w sieci artyści.

Nowe szaty marki, czyli Era zamienia się w T-Mobile

Przez 15 lat budowano markę telefonii komórkowej Era. W jej spotach zagrał Kuba Wojewódzki i zaśpiewała Katy Perry. Niebieskie logo rozpoznaje ponad 80 proc. polskich konsumentów. A teraz ma trafić do kosza. Jego miejsce zajmie globalne szaro-różowe T-Mobile.

Za kawę w Starbucksie zapłacisz telefonem komórkowym

Sieć kawiarni Starbucks wdraża technologię płacenia za kawę telefonem komórkowym.

WYBORCZA.BIZ

Jak wyłączono Internet w Egipcie. Tego nie było nawet w Chinach

W piątek o 12.34 lokalnego czasu pięciu najważniejszych dostawców internetu (Internet Service Provider) wyłączyło dostęp do sieci dla wszystkich swoich odbiorców - to 93 proc. egipskiego internetu. Najprawdopodobniej na polecenie rządu. Od takiej ingerencji powstrzymały się nawet Chiny, ostro kontrolujące ruch w internecie.

PARKIET

Asseco: Będą dywidendy

Wszystkie spółki z grupy Asseco wypłacą dywidendę z zysku za 2010 r. Zgodnie ze strategią każda z firm wchodzących w skład grupy powinna przekazać właścicielom co roku 20-40 proc. zarobionych pieniędzy.

TPSA,Netia:Giełdowe telekomy miały trudny kwartał

O około 33 proc. mniej zarobiły TP i Netia w IV kw. 2010 r. W całym ubiegłym roku ich łączne zyski skurczyły się o 90 proc.

PULS BIZNESU

"Goldman nie zarobi na Facebooku"

Inwestorzy nie wierzą, że Goldman Sachs zapłacił za pakiet udziałów w Facebook Inc. tyle, ile jest on faktycznie wart.

Giełdowa informatyka wychodzi z cienia

Analitycy twierdzą, że po dwóch chudych latach warto zainteresować się spółkami IT, małymi i dużymi.

NetWorld

LOG System wersja 2.0

Na polski rynek trafiła aplikacja LOG System 2.0, rozszerzona wersja aplikacji do zarządzania oprogramowaniem w przedsiębiorstwach i urzędach. Pozwala ona kontrolować posiadane zasoby IT w firmach lub placówkach publicznych, na przykład po kątem legalności oprogramowania.

Utrata prywatności gorsza niż terroryzm i bankructwo

Naruszenie prywatności w Sieci i oszustwa internetowe to zjawiska wywołujące u internautów większy strach niż ataki terrorystyczne, bankructwo czy włamanie do mieszkania.

IT jako usługa dla MSP

Oferta usług IT adresowanych do firm sektora MSP systematycznie rośnie, a analitycy zgodnie przewidują, że główny kierunek rozwoju technologii informatycznych jest związany właśnie z usługami zdalnego dostarczania aplikacji lub mocy obliczeniowej.